Iamfx

Poznámka: Reference se zakládá na zkušenostech s demo účtem.

Spread od: 30 pipu
Páka až 1 : 400
Vklad od: 100 $

IamFX je v českých vodách nepříliš známá společnost. Byla založena v roce 2008 a sídlí v hlavním městě Panamské republiky, Panamě. Regulovaný je ze strany FSC (Financial Services Commission). Tato instituce ovšem nebudí příliš důvěry. Což sídlo společnosti také ne. Model, jaký IamFX nabízí, je STP. IamFX tedy nabízí svým klientům přístup přímo na mezibankovní trhy a měl by tedy nabízet kvalitní obchodní prostředí bez jakýchkoliv skluzů a jiných negativních aspektů vůči klientovi. Umožňuje jak obchodování s pomocí hedgingu, tak s pomocí scalpování.

IamFX nezklame, ale ani nenadchne

Pokud by jste si chtěli otevřít účet u IamFX, budete mít na výběr ze 4 možných typů účtů – Standard, Supercore, Black Mamba a Ultra Prime. Tyto účty se liší v několika velikostech – minimálním spreadem, minimálním vkladem, dostupností API, maximální pákou či nutností platit komise. Pokud si chcete zjistit více, navštivte stránku na webu IamFX nazvanou Typy účtů.

Z platforem je k dispozici MetaTrader 4, což většinu obchodníků jistě potěší. Kromě mobilní verze pro Android, iPhone a iPad ovšem není k dispozici žádná alternativa, což rozhodně není pozitivum. Co se týče stále populárnějšího sociálního obchodování, je u IamFX k dispozici v podobě myfxbook. Tím výčet sice končí, ovšem s touto službou si většina obchodníků vystačí, protože výběr z poskytovatelů signálů je na této platformě skutečně široký.

Jedním z hlavních důvodů, proč si vybrat IamFX, je dostupnost VPS (Virtual Private Server), který je pro většinu účtů zdarma v případě, že za měsíc provedete obchody v minimální hodnotě 5 lotů. Pokud tuto kvótu nenaplníte, bude po Vás požadováno zaplacení poplatku ve výši $35. VPS u IamFX je ideální pro spuštění automatických obchodních systémů, obzvláště pak skalpovacích systémů, které tento broker také dovoluje.

Na závěr dodejme, že IamFX nenabízí žádné webináře, semináře či jiné podpůrné materiály pro začátečníky a také to, že jejich webové stránky ani podpora nejdou v českém jazyce.

Hlavní výhody brokera:

 1. STP broker.

 2. Nabízí segregované účty.

 3. Relativně nízky spread.

 4. VPS zdarma, pokud za měsíc proobchodujete minimálně 5 lotů.

 5. Umožňuje scalping, hedging a islámské účty.

Hlavní nevýhody brokera:

 1. Sídlo v daňovém ráji.

 2. Tato společnost je regulována institucí, která nemá dostatečný kredit pro zajištění kredibility.

 3. Mezi platformami nabízí pouze MetaTrader 4.

 4. Klienti této společnosti si stěžují na skluz v provádění obchodů a zvýšený spread.

 5. Webové stránky ani technická podpora nejsou v češtině.

 6. Nepřehledné webové stránky.

Máte zkušenosti s IamFX? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Brokeři v prémiovém programu

Navigace