ikon-group

Poznámka: Tato reference je založena na informacích získaných z webu společnosti a hodnocení uživatelů na zahraničních portálech.

Spread od: 30 pipu
Páka až 1 : 500
Vklad od: 150 $
Bonus ke vkladu: 30 %

Ikon Group je jedním z největších poskytovatelů finančních služeb na světě. Historie této společnosti se začala psát v roce 1995 na slavné Wall Street. Aktuálně se však hlavní sídlo společnosti nachází v Hong Kongu. Celkově má tato společnost více než 270 tisíc klientů ve více než 95 zemích světa a denně se na účtech Ikon FX provedou obchodní operace za více než 5,7 miliardy dolarů.

Likviditu získává od hlavních světových bank, namátkou uveďme Citibank, Deutche Bank, Barclays, JP Morgan, Morgan Stanley a UBS. Likvidita je právě jednou z největších výhod Ikon Group. ECN technologie této společnosti je velmi oceňována, naposledy v roce 2014 za „Top FX Liquidity Provider and Most Secure Broker in 2014“.

Vklady klientů jsou drženy na segregovaných účtech a jsou pojištěny do výše $160 000. Nemusíte tedy o ně mít obavy.

Tato společnost je regulovaná více centrálními bankami, ale hlavní je jednoznačně FCA (UK), ASIC (Austrálie) a FMA (Nový Zéland). Pobočky společnosti jsou po celém světě, ale hlavně se Ikon Group zaměřuje na Evropu a Asii. Webové stránky společnosti zatím bohužel nejsou v češtině, stejně jako klientská podpora.

Hledáte společnost, které můžete věřit? Možná je Ikon FX právě pro Vás

Ikon Group svým klientům nabízí možnost výběru z několika typů účtů. Liší se podle výše spreadu, poplatků, minimálního vkladu a dalších aspektů. Pokud máte zájem o obchodování s touto společností, rozmyslete si, jaké instrumenty chcete obchodovat, protože ne všechny jsou dostupné na všech účtech:

 1. Turbo Meta: Fixní spread, obchodování měnových párů, CFD a komodit. Min. vklad $150.
 2. MT4 Maximus: Fixní nebo plovoucí spread, obchodování měnových párů, CFD a komodit. Min. vklad $150.
 3. MT4 Multibank: Plovoucí spread, obchodování měnových párů, CFD a komodit. Min. vklad $500.
 4. Prodigy: Nejnižší spread, měnové páry, opce, kovy na jedné platformě. Vlajková loď Ikon FX.

Kromě dobré nabídky na výběr typu účtu a spreadu, nabízí Ikon Group také velmi širokou nabídku obchodních instrumentů. V nabídce jsou hlavní a exotické měnové páry, komodity, futures, energie, opce, akcie a mnoho dalších instrumentů. Z této nabídky si jistě vybere každý.

Další výhodou pak je nabídka MAM a PAMM účtů a Multiterminálu platformy Metatrader 4. S těmito instrumenty se můžete velmi snadno stát poskytovatelem signálů a spravovat účty Vašich klientů. K tomu Vám může pomoci také VPS zdarma, úplná podpora scalpingu a hedgingu, obchodní páka až 1:500 atd.

Negativ není mnoho

Mezi několik málo nevýhod můžeme zmínit například poplatek za neaktivní účet ve 13 po sobě jsoucích měsících. Za každý měsíc je odečteno $40. V případě, že by odečtená částka byla vyšší než zůstatek na účtě, je odečten pouze zbytek účtu a na účtu tedy zůstane nula. Ve srovnání s jinými brokery, z nich někteří Vám zhodnotí peníze o několik procent ročně, je toto negativum. Nicméně pokud účet nepoužíváte a zavřete jej, nemusíte si s tímto dělat přílišné starosti.

Na závěr zmiňme některá ocenění, například na Saudském měnové Expo získal tento broker ocenění pro „Nejlepší institucionální broker roku 2014“, či na světové konferenci KG Forex ocenění pro „Nejbezpečnější broker roku 2014“.

Hlavní výhody brokera:

 1. Ikon FX je broker typu ECN.

 2. Regulovaná společnost.

 3. Nizký minimální vklad.

 4. Nízké komisní poplatky a spread.

 5. Žádné omezení automatických obchodních systémů a scalpování.

 6. Garantuje okamžité provedení obchodů a žádný skluz.

 7. Nabízí VPS zdarma.

Hlavní nevýhody brokera:

 1. Nenabízí českou klientskou podporu.

 2. Vybírá poplatky za účty, které jsou neaktivní minimálně 13 měsíců.

 3. Nepodporuje Zulutrade, Myfxbook signály ani Metatrader signály.

Máte zkušenosti s Ikon FX (Ikon Group)? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Brokeři v prémiovém programu

Navigace