Plus500 zmrazil účty desetitisícům klientů

plus500

Logo Plus500

Společnost Plus500 (detailní informace o Plus500 najdete zde), hlavní obchodník na trhu s CFD kontrakty, se nedávno dostal do konfliktu se svým regulátorem, Financial Conduct Authority (FCA). Důvodem bylo nedostatečné ověřování klientských účtů, což porušovalo pravidla FCA proti praní špinavých peněz. V důsledku toho byla více než polovina účtů vedených u této společnosti pozastavena. Plus500 tvrdí, že je po klientech požadováno doložení dalších dokladů a následně bude jejich účet opět otevřen. Momentálně však tito klienti nemohou nejen obchodovat, ale své prostředky z účtu ani vybrat.

V důsledku tohoto kroku došlo k masivnímu propadu ceny akcií Plus500 na burze. Prvního června pak společnosti Playtech, největší dodavatel online herního softwaru, započal převzetí společnosti v hodnotě $702 milionů, které Plus500 následně přijalo. K úplnému převzetí společnosti dojde v září. Jaký to bude mít důsledek na klientské účty, není v tuto chvíli známo.

Propad ceny akcií Plus500

Propad ceny akcií Plus500 Zdroj: Bloomberg.com

ČNB s problémem nepomůže

V tomto případě Česká národní banka investorům z ČR nepomůže, protože Plus500 je zahraniční společnost, která nepodléhá našemu dohledu. O tom, zda je Plus500 spolehlivou společností, se již delší dobu vedou spory. Momentální situace ale dává za pravdu spíše pesimistům.

Pokud máte u této společnosti svůj účet, doporučujeme všechny své vklady vybrat a zvolit lepší a bezpečnejší společnost. Na našem webu naleznete zajímavé společnosti například v naší sekci Top10 forex brokerů, případně navštivte naše prémiové brokery a získejte za obchodování odměny. Mimochodem, Plud500 tuto možnost vůbec nenabízí.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace