Klíčové části komentáře Bena Bernanka

Vybrány nejdůležitější součásti projevu odstupujícího předsedy Bena Bernanka, tak jak je řekl ve svém prohlášení 18.12. 2013 při svém posledním velkém rozhodnutí v čele Fedu. Důsledkem tohoto rozhodnutí je snížení měsíční sumy kvantitativního uvolňování z 85 bilionů měsíčně na 75 bilionů. 

„Fed je jasně vázán na vysoce kapacitní politické postavení, ale je to měnící se „mix“ politických nástrojů ve větší míře spoléhající se na nízké krátkodobé sazby, posílené kvalitním vedením, a snížení spoléhání se na kapitálové nákupy“.

„Fed plánuje postupné upuštění od kvantitativního uvolňování, ale docházet k němu bude postupně a pomaleji, než bylo původně plánováno.“

„Není jasné, zda bude tržní náladě dominovat brzké snížení kvantitativního uvolňování nebo nové iniciativy k nastavení úrokových sazeb, ale dřívější pokusy Fedu o udržení očekávání na zvýšení sazeb se ukázaly jak úspěšné“.

„Důsledkem je, že trhy nenahání na kolena snížené USD. Místo toho si myslíme, že je smysluplné prodávat na jakýchkoliv vrcholech vůči měnám jako jsou ruský rubl, indická rupie či mexické peso, kde má zpráva o potenciálním propadu silný vliv.“

„Stejně tak to vidíme i ve státech G10, kde bychom hledali propad například na EURUSD, GBPUSD nebo AUDNZD. Fed sice mohl začít snižovat politiku kvantitativního uvolňování brzy, ale na celý měnový trh by to zatím nemělo mít výrazný dopad“.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace