Facebook opět na vzestupu

Cenový vývoj akcií Facebooku (NASDAQ: FB) ve fiskálním roce 2019 znovu nabral na dynamice poté, co v druhé polovině roku 2018 došlo k jeho prudkému poklesu. Akcie se v současné době obchodují kolem 186 USD s 52týdenním obchodním rozsahem od 123 do 208 USD. Spekulanti, pocházející převážně z hedgeových fondů, se domnívají, že cena akcií Facebooku má v nadcházejících dnech další prostor pro pozitivní vývoj a že potenciál firmy nebude nikterak afektován historicky nejvyšší sankcí. Ta byla doposud uvalena na internetové firmy za nezákonné nakládání s osobními údaji.

Vývoj ceny akcií Facebooku

MKM vidí cílovou cenu ve výši 245 USD s hodnocením ,,koupit“. RBC cílí akcie Facebooku na 250 USD. Analytik RBC Mark Mahaney věří, že by FB mohl být v „období zvyšování cílových cen“ (tzv. upgrade), protože nejhorší obavy investoru „nebyly realizovány“. Dodává, že atraktivní ocenění spolu se silnými fundamenty podporují cenu akcií a finanční výkonnost.

Je pravda, že Facebook znovu získal důvěru zákazníků poté, co v loňském roce zaznamenal pomalejší růst a objevily se u něj problémy spojené s ochranou soukromí. To je patrné z výrazného nárůstu uživatelů a příjmů z reklamy v posledním čtvrtletí.

Počet aktivních uživatelů Facebooku na denní bázi ve druhém čtvrtletí 2019 vzrostl na 1,59 miliardy, což je meziroční nárůst o 8 %. Počet aktivních uživatelů na m/m bázi byl kolem 2,41 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 8 %. Tržby FB z mobilní reklamy vzrostly na 94 % celkových příjmů z reklamy ve srovnání s 91 % ve stejném období minulého roku.

S růstem počtu uživatelů za den a příjmů z reklamy narostly Facebooku ve druhém čtvrtletí jeho konsolidované tržby meziročně o 28 %. Upravený zisk společnosti vzrostl z 1,74 USD na akcii oproti předchozímu roku na 1,99 USD na akcii.

Vývoj tržeb Facebooku

„Měli jsme silný kvartál a naše podnikání a komunita stále rostou,“ řekl Mark Zuckerberg, zakladatel a generální ředitel Facebooku. „Investujeme do budování silnější ochrany soukromí pro všechny uživatele FB a do poskytování nových nástrojů lidem, kteří využívají naše služby.“ 

I přes silný růst cen akcií Facebooku je další pozitivní vývoj podpořen silnou evaluací firmy na základě výrazného růstu finančních výsledků. Jeho akcie se obchodují zhruba na 22násobku zisku v souladu s průměrem v tomto odvětví. Společnost očekává další růst v následujících dvou čtvrtletích letošního roku, což by mohlo pomoci při zvyšování dynamiky ceny akcií.

Michal Dvořák, Tradecentrum

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace