Blackwell Global

Hodnocení uživatelů: 1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (4 hlasů, průměr: 3,75 z 5)
Loading...

Sídlo: Kypr, Nový Zéland, Velká Británie, Austrálie

Založeno: 2010

Regulace: FCA

Exekuce: STP

Spread od: 0 pipu
Páka až 1 : 200
Vklad od: 250 $

Poznámka: Reference se zakládá na zkušenostech s demo účtem.

Společnost pro celý svět

Společnost Blackwell Global (BG) pochází z Nového Zélandu, kde byla v roce 2010 založena a kde je také regulovaná. Od doby svého založení prošla zajímavým vývojem a dnes má pobočky v dalších hlavních světových centrech – ve Velké Británii, Kypru, Austrálii. Ve všech těchto zemích je každá pobočka zvlášť regulovaná. Naše recenze se konkrétně týká londýnské pobočky.

Blackwell  Global je broker typu STP, což s sebou přináší tu výhodu, že obchodováním s tímto brokerem jste přímo napojeni na měnový trh a obchodujete proti dalších účastníkům trhu, ne proti brokerovi. Výrazně se tím snižuje riziko nějakého nekalého jednání. O regulaci této společnosti se stará FCA (Financial Conduct Authority), jejíž důvěryhodnost je na stejné úrovni jako ČNB.

Za zmínku také určitě stojí fakt, že broker veškeré vklady klientů drží na separovaných bankovních účtech, což mu (a jeho zaměstnancům) znemožňuje nakládání s vklady klientů. Vklady samotné jsou pak pojištěné až do výše $50 000 pro případ, že by se společnost dostala do insolvence.

Co nám broker nabízí

Každá společnost musí nějakým způsobem zaujmout klienty. V případě Blackwell Global je nabídka výhod prozatím trochu omezená. Velkou výhodou společnosti je určitě fakt, jak již bylo zmíněno výše, že má sídlo ve Velké Británii, což jí výrazně přidává na důvěryhodnosti ve srovnání se společnosti sídlícími například na Kypru. Pro klienty nabízí snadné založení obchodního účtu, případně neomezený demo účet pro otestování všech funkcí, zjištění rychlosti serveru a výši spreadu, který by měl začínat na 1.6 pipech pro EURUSD. Z žádných obchodů se neplatí komisní poplatky.

Typy účtů se u Blackwell Global nijak neliší co do jména, ale mají různé vlastnosti podle výše vkladu:

Minimální vklad (USD)500 – 10,00010,001 – 100,000>100,000
Maximální páka1 : 4001 : 2001 : 100
Margin Call120%
Stop Out hranice80%
SwapyAno
Obchodní instrumentyMěnové páry, zlato, stříbro, ropa a indexxy
KomiseNe
Obchodní platformyBlackwell Trader MT4 and Mobile MT4
24 hodinová podporaAno
HedgingAno

Při vkládání financí na svůj obchodní účet budete mít na výběr z bankovního převodu, Netteleru, Skrillu a platby s kreditní kartou, což je určitě dostačující. Při vkládání a vybírání kapitálu nejsou vybírány žádné poplatky.

Pro profesionální účty nad $10 000 je k dispozici VPS zdarma.

Obchodování je možné jen přes MetaTrader 4

Hlavní obchodní platformou je MetaTrader 4, což je sice ověřená klasika, ale zároveň je to trochu omezující, protože tato platforma v případě Blackwell Global nemá alternativu. Jistě, nabízí také mobilní verzi verzi, ale to už je dneska standard. V nabídce nám chybí buď MetaTrader 5, nebo alespoň Webtrader. Při použití platformy ale už při prvních obchodech zjistíte, že platforma běží rychle a obchody jsou také prováděné velmi svižně.

V nabídce zatím najdete celkem 60 instrumentů skládající se z měnových párů, CFD a drahých kovů. Postupně dochází k rozšiřování.

Z hlediska způsobů obchodování je u Blackwell dovoleno využívat hedging, scalping a také obchodování s pomocí automatických obchodních systémů. Veškerý tyto nástroje a metody jsou bez problémů povolené.

Islámské účty jsou k dispozici s poznámkou, že jsou určené pouze pro muslimy. I když tyto účty vznikly právě proto, že islámská víra zakazuje úročení, tak je omezující, že nejsou dostupné pro všechny. Jsou totiž praktické z hlediska neplacení poplatků za swapy.

Denní analýzy a akademie

Webové stránky společnosti a ani podpora zatím nejsou v češtině, což je pro část obchodníků jistě nevýhodou. Pokud ale ovládáte angličtinu, pak na vás čekají denní analýzy, blog a také akademie, která ale dostupná pouze registrovaným uživatelům.

Zajímavou možností je také sledovat newsletter, který je určitě zajímavější, než procházet blog.

Shrnutí recenze

Celkové shrnutí výhod a nevýhod společnosti Blackwell Global najdete níže, ale pokud to vše shrneme dohromady, tak tato společnost působí seriózně, s dobrou technickou podporou dostupnou 24 hodin denně. Je to STP broker, což je velká výhoda, sídlí přímo v centru finančnictví v Evropě, má pojištěné a oddělené vklady klientů, dobrou páku pro obchodování a je dobře regulované.

Malou nevýhodou je určitě vyšší spread (ovšem neplatí se žádné komisní poplatky) a menší množství nabízených instrumentů.

Hlavní výhody brokera:

  1. Broker typu STP.

  2. Nabízí segregované bankovní účty vedené u Barcleys.

  3. Pojištění vkladů až do $50 000.

  4. 24/5 technická podpora

  5. Páka až 1 : 400.

  6. K dispozici jsou vzdělávací materiály a denní analýzy.

  7. Neomezené demo.


Hlavní nevýhody brokera:

  1. Vyšší spread, ale bez poplatků.

  2. Webové stránky ani podpora nejsou v češtině.

  3. Menší nabídka instrumentů.


Korporátní video Blackwell Global

Ukázka webových stránek

LogoMáte zkušenosti s Blackwell Global? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace