Co je to Metatrader?

MetaTrader 4 je aplikace sloužící k obchodování na měnových, komoditních a CFD trzích. Jedná se o vůbec nejpoužívanější platformu. Její historie začíná v roce 2005, kdy je představila firma MetaQuotes Software Corp. Terminál této intuitivní platformy podlého přísným bezpečnostním standardům.

K dispozici je desktopová i mobilní verze. Důležité je, že povoluje tzv. expert advisor software a použití jakýchkoli vlastních indikátorů.

Vzhled platformy:

MetaTrader vzhled

Takto vypadá platforma v základním nastavení. Každý obchodník si ji však může uzpůsobit tak, jak mu vyhovuje. Jednou z hlavních předností MT4 je jednoduchá a přehledná tvorba grafů. V základním vybavení platformy nalezneme 30 nejznámějších grafů, jako jsou například pohyblivé průměry, MACD, index relativní síly, Bollingerova pásma aj. Co ale patří k hlavním přednostem platformy je fakt, že existují tisíce různých indikátorů a jejich modifikací naprogramovaných v programovacím jazyku MQL4.

MetaTrader nabízí nekonečné možnosti

Kromě této široké palety indikátorů nabízí platforma také využívání tzv. Expert Advisors (expertní poradci). Tyto poradci mohou buď sloužit jako pomůcky pro obchodování a nebo přímo jako automatické obchodní systémy, které obchodují na základě své naprogramované logiky. Na rozdíl od jiných obchodních platforem umožňuje MT4 uzamčení pozice, čili hedgování pozic. Obchodník tedy může držet jak nákupní, tak i prodejní pozice pro jeden měnový pár najednou. Hedging umožňuje uživatelům využít pokročilé obchodní strategie.

I přes většinu nevýhod má MT4 několik málo nevýhod. Tyto nevýhody se autoři snažili odstranit v nové verzi platformy MT5. Jednou z těchto nevýhod byla nemožnost otevřít obchod jedním klikem. Jednou z možností bylo využití skriptu, který se přetáhl do grafu a automaticky otevřel obchod s přednastaveným množstvím. Tato nevýhoda však již byla v nové verzi MT4 odstraněna.

MT4 je v posledních letech pomalu nahrazována novou platformou MT5. MT5 je založena na stejném designu i ovládání jako předchozí platforma. Přináší ale nový programovací jazyk MQL5, který neumožňuje využívání všech předchozích skriptů v platformě MT4. To je samozřejmě nevýhoda a mnoho brokerských společností stále ještě MT5 nevyužívá.

MetaTrader 4 ke stažení:

MetaTrader 4

MetaTrader 5 ke stažení:

MetaTrader 5

MetaTrader Banner

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace