ECB je připravená použít všechny nástroje potřebné ke zvýšení inflace

„Evropská centrální banka je připravena využít všechny nástroje potřebné ke stimulaci inflace a pozorně sleduje zhodnocení eura,“ uvedl člen rady guvernérů Olli Rehn.

„Jsme určitě připraveni použít a upravit všechny naše nástroje“ uvedl finský guvernér v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Television a dodal: „Pozorně sledujeme vývoj směnného kurzu, zejména pokud jde o výhled inflace.“

Rehn poznamenal, že několik jeho kolegů z Rady guvernérů včetně holandského guvernéra Klaase knot nedávno zvýšili možnost snížení úrokových sazeb.

ECB ke svému pandemickému stimulačnímu balíku přistoupila ještě během prosince, a zatímco prezidentka Christine Lagardeová uvedla, že oživení eurozóny je na dobré cestě, pomalý postup očkování a pokračující restrikce přispívají k nejistotě.

Rehn popsal výhled inflace v regionu jako „příliš nízký na jeho vkus a co je důležitější, příliš nízký pro společný cíl“.

Inflace v eurozóně je v současnosti – 0,3 % ve srovnání se střednědobým cílem těsně pod 2 %. Skok směnného kurzu za poslední rok je jedním z faktorů, který tlačí ceny dolů, částečně snižováním dovozních nákladů.

„Nechtěl bych vstupovat do spekulací o jedné nebo druhé možnosti z našich monetárních nástrojů,“ uvedl Rehn. „Řekl bych jen, že jsme skutečně připraveni použít a upravit všechny naše nástroje podle potřeby.“

Rehn také zdůraznil, že změna inflačního cíle ECB by se měla změnit na jasný, symetrický cíl 2 %. Předtím tvrdil, že takový posun by pomohl zvýšit očekávání po letech, ve kterých inflace zůstala příliš nízká navzdory bilionům eur měnových stimulů.

Martin Krištoff, CFDWorld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace