FED ustupuje od politiky kvantitativního uvolňování

Včera, 18.12.2013 Ben Bernanke po jednání FOMC konečně oznámil, že se FED chystá ustoupit od politiky kvantitativního uvolňování. Tempo nákupů se sníží o 10 bilionů USD z původních 85 na 75 bilionů. Poprvé se o této možnosti začalo mluvit již letos v květnu. Nyní jsme se tedy konečně dočkaly. Zároveň se jedná o poslední velké rozhodnutí Bena Bernanka, který ke konci letošního roku skončí ve funkci předsedy FED. Tento první krok by mělo v následujícím roce vést k dalšímu snížení množství peněz, které FED aktuálně pumpuje do ekonomiky. Jaký to bude mít dopad USD, je zatím velmi těžko odhadnutelné.

Včerejší rozhodnutí vytvořilo na EURUSD značně nepřehlednou situaci, kdy se trh několikrát pohnul nahoru a dolů. Psychologickou hranici 1.38 však trh nepřekonal a nakonec došlo k finálnímu propadu o přibližně 100 pipů.

FED tapering 19.12.2013

FED tapering 19.12.2013

Zda se jedná o počátek dlouho očekávaného propadu eura vůči dolaru, na to si musíme zatím počkat. I když to není vyloučené, tak se zatím jako pravděpodobnější jeví pokus eura o zdolání psychologické hranice 1.4. Na které je shromážděno velké množství výstupů. Konzervativnější investoři je však mají právě na hranici 1.38. Včerejší opakovaný pokus o její zdolání je jednoznačným signálem, že long trend skutečně slábne.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace