Nový update pro Metatrader 4 (574)

Dne 3. 2. 2014 dojde k vydání zásadního updatu platformy Metatrader 4 s označením 574. Cílem tohoto updatu je posunout programovací jazyk MQL4 mnohem blíže jazyku platformy Metatrader 5, tedy MLQ5.
Důvod pro tuto změnu je pravděpodobně v tom, že většina brokerů stále nepřešla na platformu Metatrader 5 a ani se k tomu nechystá. V důsledku toho tedy nyní dojde k vylepšení verze 4 na stejnou úroveň, jakou má platforma MT5. Je tedy otázka, kam tento vývoj půjde, protože mít vedle sebe dvě podobné platformy není úplně smysluplné. Časem tedy pravděpodobně dojde k omezení podpory MT4, ovšem bavíme se o skutečně vzdálené době. K jakým změnám tedy skutečně dojde?

  • První a nejzásadnější změna se týká vzhledu a funkčnosti MQL4. Na první pohled se mnohem více podobá MQL5. Od vzhledu horní lišty až po číselné označení řádků.
  • Metaeditor

  • Metatrader 4 bude nově obsahovat „Market“. Tedy tržiště s indikátory, automatickými obchodními systémy a dalšími pomůckami k obchodování. Tento krok je z pohledu Metaquotes logický. Vytvořením lepší komunitní společnosti z Metatraderu 4 získává Metaquotes nový nástroj pro ostatní brokery, aby se rozhodli přejít k Metatraderu.
  • Přesunutí datové složky na adresu „C:\Users\User_account_name\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\Instance_id“.
  • Nově se na této adrese budou ukládat všechny data vytvořená Metatraderem. Pokud tedy máte jakýkoliv automatický obchodní systém nebo skript, který ukládá data, pak se budou ukládat na tuto adresu. Zároveň to znamená, že nově nebudou fungovat ty systémy, které využívali externí data ke svému fungování.
  • Snížení času při vytvoření nového obchodu. Tot je velmi pozitivní zpráva. Dříve fungoval Metatrader tak, že při zadání nového obchodu vytvořil nový datový přenos, který odeslal příkaz na server. Nyní to bude probíhat tak, že vše proběhne v rámci stálého existujícího připojení. Tím by se měla podstatně snížit odezva.
  • Vytvořena možnost globálního vyhledávání přímo v platformě. Na horní liště bude vyhledávací okénko, které Vám umožní najít požadovanou informaci. Nebude už tedy třeba používat internetový prohlížeč. Tedy teoreticky..
  • Přidána možnost pro developery automatických obchodních systémů, kde bude možné vytvářet zakázky a odpovídat na ně přímo v platformě.
  • Možnost přidat do grafu vytvořený „Alert“, čili upozornění. Pokud tedy nastavíte varování, kdy EURUSD bude vyšší než 1.34567, pak se Vám to zobrazí i do grafu. Osobně tuto funkci nevyužívám, ale pokud ji někdo používá, pak mu toto určitě přijde vhod.
  • Zobrazovaný čas je přesnější, zlepšena možnost využíván signálů a mnoho dalšího.

Celkem více než 40 změn, přičemž ty zásadní jsou zmíněné výše. Detailní popis všech změn naleznete ZDE. Jaké budou tyto změny pro běžného uživatele, to se teprve ukáže. Pokud si však změna programovacího jazyka vyžádá zásah do většiny předchozích existujících systémů (i když Metaquotes deklarují, že ne), pak je otázka, jestli to za to stojí.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace