Propuknutí koronaviru zmírňuje dopad čínské daně na kovový šrot

Osvobození Číny od dovozních cel na měděný a hliníkový šrot v USA výrazně nezvýší dodávky materiálu, protože poptávka po kovech poklesla v důsledku vlivu koronaviru.

Koronavirus

Čína v úterý udělila výjimky z cel ve výši 25 % na měděný šrot v USA a 50 % na hliníkový šrot. Daně byly zavedeny od roku 2018 jako součást obchodní války se Spojenými státy americkými.

Peking zároveň bojuje proti novému propuknutí koronaviru, které zabilo více než 2 000 lidí a narušilo logistiku, pracovní toky a hospodářskou činnost.

Dovoz měděného šrotu ze Spojených států byl v roce 2019 na úrovni 89 287 tun, což je šestinásobný pokles od roku 2017 zatímco hliníkový šrot klesl během tohoto období o 38 %.

Čína v současnosti klasifikuje všechen šrot jako pevný odpad a dovoz šrotu už omezila prostřednictvím systému kvót.

Čínská vláda i nadále vydává menší a menší kvóty ve snaze uzavřít trh s dovozem vysokokvalitních šrotových komodit ze všech zdrojů.

Čína, největší spotřebitel mědi na světě, neklasifikuje od 1. července vysokokvalitní měděný a hliníkový šrot splňující určité normy jako zdroj. Pro tento zařazený kov však neexistují žádné celní kódy, takže by se na něj nevztahovala současná cla.

Problémem je také poptávka, protože mnoho průmyslových odvětví trpí v důsledku epidemie nižší spotřebou.

Michael Lion, prezident společnosti Lion Consulting Asia a bývalý šéf společnosti Sims Metal Management Asia, uvedl, že osvobození od cla by teoreticky mohlo pomoci tokům šrotu, ale dopad viru by mohl „výrazně ovlivnit celkovou krátkodobou poptávku, kterou je velmi náročné posoudit a kvantifikovat“.

Martin Krištoff, CFDWorld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (1 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace