TeamViewer se snaží získat ocenění až 5 miliard EUR prostřednictvím Frankfurtské burzy cenných papírů

Softwarová skupina TeamViewer uvedla, že do konce roku 2019 plánuje primární úpis akcií na Frankfurtské burze cenných papírů, což by představovalo jednu z největších počátečních veřejných nabídek, kterou německý technologický sektor zažil za poslední roky.

Očekává se, že společnost získá prostřednictvím úpisu 4 až 5 miliard EUR, a stejně tak i že private equity skupina Permita, která koupila TeamViewer před pěti lety za 870 miliónů EUR, prodá 30 až 40 procent svého podílu.

Plánovaný úpis představuje příklad německého technologického IPO, které je zaměřené spíše na software než na elektronický obchod. Až bude ocenění potvrzené, TeamViewer bude druhou největší softwarovou společností kótovanou na burze v Německu (hned za společností SAP).

Podle TeamViewer byly produkty společnosti od založení v roce 2005, aktivované na více než 2 miliardách zařízení. V současnosti se používají po celém světě až na 45 miliónech zařízení. TeamViewer minulý rok přešel z prodejního modelu na model předplatného a nyní má více než 360 000 odběratelů. V první polovině roku 2019 se v porovnání se stejným obdobím v minulém roce zvýšila fakturace o 37 procent na 142 miliónů EUR.

Jak informoval ředitel Oliver Steil, stále existuje značný potenciál pro růst, jestliže se společnost může pyšnit 800 zaměstnanci po celém evropském kontinentě, jako i v USA a asijsko-tichomořském regionu.

Martin Krištoff, CFDworld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace