Bayer prodává Dr. Scholl’s. Chce se soustředit na jádro svého podnikání

Jde o jednu z největších a nejznámějších farmaceutických společností – Bayer AG, která vyrábí a prodává zdravotnické a zemědělské výrobky. Produktové portfolio společnosti zahrnuje i další produkty, například aspirin, antibiotika, antiinfekční látky, kardiovaskulární systémy, léky na centrální nervový systém, volně prodejné léky, diagnostiku a výrobky pro zdraví zvířat. Kromě toho mají v portfoliu ale i výrobky na ochranu rostlin, plasty, či polyuretány.

Vedení společnosti se rozhodlo odprodat kultovní značku Dr. Scholl. Novým vlastníkem se má stát společnost Yellow Wood Partners. Firmy uzavřely konečnou dohodu o koupi firmy Dr. Scholl za pořizovací cenu 585 miliónů amerických dolarů.

Firma Scholl představuje ikonickou značku ve svém segmentu, která se za své desetileté působení dá označit jako synonymum “starostlivosti o lidská chodidla”. Společnost za rok 2018 dosáhla obratu 234 miliónů amerických dolarů. Nákupem firmy Dr. Scholl společnost Yellow Wood Partners vytvoří samostatnou společnost, do níž plánuje investovat ve všech aspektech podnikání, a to s cílem zejména podpořit růst a ziskovost značky, a zároveň přinést i hodnotu všem zainteresovaným stranám.

Společnost Bayer prochází rozsáhlou restrukturalizací. Plánuje se zaměřit na budování jejích mimoburzovních značek a zároveň se soustředit na jádro podnikání. Bayer jako jeden z gigantů působící ve farmaceutickém průmyslu s tržní kapitalizací přes 56 miliard eur se aktuálně obchoduje v okolí cenové úrovně 60 eur za akcii. Konsenzus 27 analytiků se podle Reuters umístil na pětibodové stupnici na Nákupu (Buy).

Společnost svým akcionářům nabízí velmi lukrativní dividendu na úrovni 4,63 procenta. Bayer bude 30. července 2019 reportovat své hospodářské výsledky a v případě, že společnost překoná očekávání analytiků ohledně zisku na akcii nebo tržeb, můžeme vidět nárůst ceny akcií k cenovým hladinám 67 až 69 eur za akcii, čímž by došlo k vyplnění cenového “gapu”. V opačném případě, tedy pokud by společnost nenaplnila očekávání, můžeme být svědky opětovného poklesu ceny.

Martin Krištoff, CFDworld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace