Koupí nejbohatší muž Evropy Tiffanyho?

Největší luxusní skupina na světe LVMH nabídla klenotnictví Tiffany & Co., že jej koupí za 14,5 miliardy dolarů. Tiffany zatím nabídku neodmítl ani nepřijal, LVMH si bude na rozhodnutí muset počkat.

Společnost LVMH zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 15 procent a čistého zisku o 14 procent, což bylo způsobeno silným prodejem v Asii, především v Číně, která se již dříve stala jejím největším trhem.

Silné výsledky pomohli zvýšit cenu akcií, která meziročně vzrostla o více než 50 %.

Zdroj: Bloomberg Terminal

LVMH se skládá ze 70 společností včetně špičkových módních značek jako Christian Dior (CD) a Louis Vuitton, výrobců vína Moet & Chandon či luxusních značek hodinek jako TAG Heuer a Hublot.

Síla Tiffanyho v luxusních špercích se dobře hodí do obchodního portfolia společnosti LVMH, kde jsou šperky stále nedostatečně zastoupené. Tiffany by skupině pomohl zajistit větší podíl čínských zákazníků, protože poptávka po luxusním zboží na tomto trhu neustále roste.

„Luxusní gigant“ má v současnosti tržní hodnotu téměř 200 miliard dolarů, přičemž míra zadluženosti je jen 28 %. Z hlediska finanční pozice je akvizice na dobré cestě.

Cena akcií atakuje stále vyšší cenové úrovně, největší obchodní banky jako Societe General nebo BNP Paribas vidí cenu v dvanáctiměsíčním horizontu průměrně vyšší o 11,5 %. Společnost také vyplácí dividendy, které při současné tržní ceně představují přibližně 1,6 %.

Akvizice by mohla v dlouhodobém horizontu přispět ke zvýšení ceny akcií v důsledku pokrytí trhu velmi žádaného luxusního zboží.

Martin Krištoff, CFDworld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace