Negativní úrokové sazby jsou jako poslední na seznamu Bank of England (BOE)

Podle Barclays je snížení úrokových sazeb pod nulovou úroveň poslední politickou možností, kterou by představitelé Bank of England v současnosti zvolili. Obnovené nákupy aktiv, které mohou být nakloněny k těm rizikovějším, budou pravděpodobně první volbou centrální banky. V červnu očekávají dalších 100 miliard liber (120 miliard dolarů) kvantitativního uvolnění.

Následně by BOE mohla snížit sazbu schématu termínovaného financování pod nulovou úroveň v případě bankovních půjček a zjednodušit účetní nebo kapitálová pravidla pro snížení nákladů na poskytování úvěrů a posílení úvěrové nabídky. Konečná možnost před přechodem na záporné sazby by byla kontrola výnosové křivky s explicitním pokynem o udržení sazeb nezměněných nebo nižších v dohledné budoucnosti.

„V současné fázi krize nejsou záporné sazby odpovědí. BOE se správně zaměřuje na politiky kvantitativního uvolňování a fungování finančního trhu, což de facto umožňuje vládě nasadit politickou reakci na virus, aniž by čelilo neuspořádaným nebo nepříznivým podmínkám financování na finančních trzích. „

Diskuse o tom, zda jsou negativní sazby správnou reakcí na hospodářský pokles ve Spojeném království, v posledních týdnech zrychlila. Centrální banka již snížila úrokové sazby na 0,1 % a obnovila nákup dluhopisů s cílem bojovat proti krizi, což podle něj může zemi vést k nejhoršímu poklesu za tři století.

Martin Krištoff, CFDWorld

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace