Nejlepší tipy, jak vydělat peníze na internetu

Dělat to, co mě baví, a dostávat za to peníze? Vydělávat kdykoliv se mi zachce, a to třeba z postele? V dnešním světě to je jednodušší, než se může zdát. Díky moderním technologiím a neomezenému přístupu k nim se nám možnosti, jak vydělat peníze, značně rozšiřují. Máte doma internet? A zajímá vás, jak si díky němu vydělat peníze navíc? Pak si pozorně přečtěte naše tipy, které se hodí každému, kdo hledá práci z domova, nebo jenom přivýdělek.

Získat nějaké peníze navíc se hodí vždycky, a díky internetu je spousta možností, jak na to. Některé jsou více či méně riskantní, ale jiné nabízí seriózní a stabilní příjem. Nemáme přitom na mysli „jenom“ práci z domova na počítači, ale i další způsoby online výdělku, o kterých by se možná ještě ani našim rodičům nezdálo. Dnešní generace si vydělává online investováním, hraním her nebo freelancerstvím. Který způsob se nejvíc zalíbí vám?

1.    Investování peněz

Máte nějaké peníze navíc a necháváte je ležet na spořicím účtu? Nebo ještě hůř, na účtu osobním? Inflace vám z nich každý rok sežere několik procent, takže ve skutečnosti chudnete. Když je ale naopak správně investujete, můžete si každý rok slušně vydělat.

Nakoupit přes internet můžete třeba drahé kovy (zlato, stříbro), akcie, dluhopisy, fondy nebo kryptoměny (Bitcoin, Ethereum). Neexistuje zaručená rada, jak investovat správně. Vždy je důležité, abyste si vybrali nástroj, který nejlépe vystihuje vaše plány. Chcete investovat spíše dlouhodobě a bezpečně? Pak se hodí akcie prověřené firmy. Láká vás riziko s možností většího výdělku? Zkusit můžete třeba dluhopis. Rádi zkoušíte nové věci a riskujete s vidinou okamžitého zisku? V tom případě se pro vás hodí kryptoměny, které vznikly celkem nedávno a nikdo u nich pořádně neví, jak velké zhodnocení se dá očekávat.

Investování patří mezi ty rizikovější způsoby, jak si vydělat na internetu, protože zisk vám nikde nikdo nezaručí. Na druhou stranu si zde ale můžete přijít k opravdu velkým sumám a vydělat peníze bez práce. Důležité je nejen vybrat si správný nástroj, ale také si dát pozor na platformu, přes kterou se rozhodnete investovat. Každá nabízí jiné možnosti investic, způsoby zabezpečení, domluvu s klientským centrem a podobně. Doporučujeme si vždy přečíst recenze, než se někam skutečně upíšete.

TIP: Přečtěte si recenze na nejoblíbenější forex brokery pro obchodování na burze nebo kryptoměnové brokery pro nákup kryptoměn.

2.    Online freelancer – práce na volné noze

Umíte něco, co se dá dělat přes internet? Kreslení, psaní všeho možného, tvorba grafiky, překlady, účetnictví, administrativa, vkládání titulků do videa, koučink, cvičení, správa sociálních sítí… v dnešní době jde přes internet dělat ledacos. Pokud vás navíc něco takového baví a jste v tom dobří, máte napůl vyhráno.

Dalším, neméně důležitým krokem, je najít správné klienty – to je totiž jedna z největších úskalí práce freelancera, tedy někoho, kdo pracuje na vlastní pěst. Jednou z možností, které máte je najít si spřízněnou agenturu či firmu, která vás nebude nutit docházet do kanceláře. Nebo si vytvořte kvalitní portfolio a posílejte své nabídky práce do společností i tematických skupin na sociálních sítích. Vyplatí se i vytvořit si vlastní web a mít na sociálních sítích aktivní profesní profily.

Podnikat přes internet můžete i na mateřské

Když se vám podaří sehnat si klienty a dělat pro ně práci, která vás baví, budete šťastný člověk. Můžete vstávat, kdy se vám zachce, pracovat třeba z postele a neposlouchat naštvaného šéfa. I tato bezchybně vypadající práce ale nabízí úskalí, na která si dejte pozor. Snadno se vám může stát, že bez pevného režimu přestanete stíhat deadliny a klienty naštvete. Plná pračka, neumyté nádobí, oblíbený seriál v televizi nebo rodina dožadující se pozornosti – to všechno si může žádat vaši pozornost a vy snadno zjistíte, že je odpoledne a s prací jste vůbec nepokročili. Pokud se však naučíte zvládat time mangement a odolávat prokrastinaci, můžete se jako freelancer živit třeba na plný úvazek a pracovat odkudkoliv na světě (kde bude fungovat wifi).

3.    Online kurzy – naučte ostatní něco, co umíte

Umíte grafiku? Rozumíte správnému stravování? Nebo jste instruktor fitness? Naučte to druhé a vydělejte na tom peníze!

V dnešní době existují online platformy jako Seduo.cz nebo Naucmese.cz, kde si kdokoliv, kdo rozumí nějakému oboru, může uspořádat online kurz nebo seminář. Online vzdělávání je pořád oblíbenější formou, dnešní doba tomu jenom nahrává. Tak toho využijte! Budete mít navíc dobrý pocit z toho, že jste svoje vědomosti a dovednosti předali někomu druhému.

Výuka přes internet je moderní a pohodlný způsob výdělku

4.    Vlastní e-shop

Mít e-shop už dnes není výsadou jen velkých firem. Věděli jste, že Česko patří mezi průkopníky internetových obchodů? Máme jich dokonce nejvíc v přepočtu na obyvatele v Evropě! Založte si ho i vy a vydělávejte na prodeji zboží.

Díky snadným nástrojům, jako je Shoptet.cz a další, není samotná tvorba e-shopu složitá. Musíte ale samozřejmě mít produkty, které budete nabízet zákazníkům. Těmi může být prakticky cokoliv: levné ponožky, které zabalíte do hezkých krabiček a dáte jim zajímavý příběh, domácí džemy a křížaly, plakáty od vaší sestry… produkt je ale vždycky to hlavní, a tak se do podnikání pusťte až tehdy, pokud si za ním pevně stojíte a věříte, že je to něco, co zákazníci potřebují.

Práce z domova vyžaduje disciplínu

Dalším důležitým krokem je marketing a reklama, aby si lidé vašeho obchodu vůbec všimli a chtěli na něm nakoupit. Stává se, že tuto oblast prodejci často podceňují a myslí si, že se každý z jejich produktů „posadí na zadek“ a sám od sebe si je najde a koupí. Ve skutečnosti ale počítejte s tím, že do reklamy musíte dávat nejen spoustu času, ale i peněz, aby celý projekt k něčemu byl.

Vlastní internetový obchod není ta nejjednodušší ani nejlevnější cesta ke zbohatnutí z domova, ale pokud máte nápad, chuť, marketingové znalosti a čas, může vás taková činnost skvěle naplňovat (a pak i vaši peněženku).

5.    Staňte se (mikro)influencerem

Slovo influencer se v dnešním světě často nesetkává moc s pozitivním ohlasem. Influenceři jsou podle jednoho vtipu takoví lidé, kteří nic jiného neumí. Na druhé straně je to práce, o které potají sní spousta lidí – cestovat, užívat si a nechat si za to platit je prostě paráda.

Neradíme vám, abyste se snažili stát takovýmto typickým influencerem, protože stát se jím jen tak ani nejde. Můžete se ale využít sociální sítě k tomu, abyste na nich tvořili dobrý obsah a přiváděli na své stránky fanoušky. Když se vám to bude dařit, můžete z toho získat i nějaké peníze navíc.

Být influencerem je tajným snem velké spousty lidí

Cestujete hodně? Foťte a natáčejte svoje vtipné zážitky z cest a vybudujte si zajímavý instagramový profil. Hrajete počítačové hry? Streamujte to na některé ze streamovacích platforem jako Twitch. Píšete rádi a vtipně? Založte si facebookovou stránku, kde každý den přidáte satiristický příspěvek na aktuální téma. Zajímá vás kosmetika? Tvořte o ní obsah na svůj youtube kanál. Máte zajímavý koníček, při kterém můžete živě vysílat pro zájemce? Dělejte to!

Pokud se vám povede obsah tvořit dobře, zajímavě, vtipně nebo emotivně a zároveň víte, jak se sociálními sítěmi pracovat (popisky, hashtagy, publikování, budování komunity… zkrátka není to sranda!), pak možná jednou na své stránce či profilu budete mít docela slušné publikum, které spojuje určitá věc. A to už může být zajímavé pro určité značky, které s vámi možná udělají reklamu a zaplatí vám za ni. Někdy vám můžou příspěvky na tvorbu posílat i vaši fanoušci. Není to zaručená cesta, jak přes internet vydělat, ale je to cesta, která vás může hodně bavit a přinést i jiné věci než peníze, jako jsou přátelé, zajímavé kontakty nebo zážitky.

6.    Hraní online her

Zní to možná až bláznivě, ale v dnešním světě si můžete vydělat peníze i hraním her. Jestli hledáte způsob, jak vydělat peníze bez práce, pak je tohle asi ideální způsob. Vydělat si tak můžete sezením za počítačem a hraním fotbalu, akčních her i strategií. Milionáře to z vás (nejspíš) asi neudělá, ale pár stovek nebo tisícovek si přivydělat můžete.

Stát se můžete třeba členem Esportu. Elektronický sport je nový fenomén, kde týmy hráčů soutěží v online hraní a za postupy či vítězství vyhrávají peníze. Toto odvětví má stále větší podporu fanoušků i sponzorů, proto si týmy můžou dovolit nabídnout hráčům peníze. A takové sumy můžou být i docela nemalé, ti nejúspěšnější hráči si tím docela slušně vydělávají na živobytí. Nese to pak ale s sebou v podstatě zaměstnání na full-time, tvrdé tréninky a marketingovou spolupráci se sponzory.

Jak se stát profesionálem?

Stát se profesionálním hráčem tedy není pro každého. Existují i další způsoby, jak si hraním her přilepšit. Například ve hře Entropia Universe můžete vydělávat a utrácet fiktivní peníze PED tak, jako byste to dělali v reálném životě, tedy třeba za prodej nemovitostí. Virtuální peníze si kdykoliv můžete převést v poměru 10:1 na dolary a zpět. Nebo můžete zkusit českou aplikaci Videoboard.com, na které se dají vyhrát peníze hraním pexesa.

ZAJÍMAVOST: Rekordmanem v Entropii je investor, který v dubnu 2012 nakoupil pozemky na Calypsu v celkové hodnotě 2,5 milionu USD.

Trochu jiný způsob, jak vydělat hraním her, je stát se jejich testerem. Vývojáři před vydáním hry potřebují vyzkoušet, jestli je vše v pořádku a nevznikají chyby. Toto testování někdy dělají zdarma fanoušci, kteří chtějí hru vidět mezi prvními, jindy vám ale za testování může firma zaplatit. Věk nehraje roli – hru můžou vyzkoušet studenti, důchodci nebo třeba maminky na mateřské dovolené.

Hraním počítačových her se můžete i docela dobře uživit

A nesmíme zapomenout ani na možnost přivydělávat si psaním článků a recenzích o nových hrách. Stanete se tak vlastně copywriterem, tedy člověkem, který si vydělává psaním textů (ano, zde se nám to prolíná s tipem č. 2).

7.    Cashback – peníze zpět za nákupy

Nejedná se v pravém slova smyslu o způsob vydělávání peněz, ale spíše o formu, jak dostat část peněz utracených na internetu zpátky. Cashback je princip, kdy získáváte zpět část utracené částky. Stačí si vybrat z několika portálů, které to nabízejí. Ty mají smlouvu s několika e-shopy formou affiliate marketingu. Na vybraném portále se zaregistrujete, provedete objednávku v partnerském e-shopu a následně obdržíte část peněz zpět. Většinou se výše vrácených peněz pohybuje mezi 1–10 % z ceny.

Tímto způsobem si můžete přijít na několik tisícovek ročně, a i když to není žádná závratná suma, může to být víc, než kolik vám vynese spořicí účet. Tak proč toho nevyužít!

Cashback systém nabízí i náš portál. Pokud se u vybraných forex brokerů registrujete přes náš odkaz, získáte od nás za každý provedený obchod určitou část peněz zpět.

8.    Sběr kryptoměn

A zase ty kryptoměny! Víte, že je nemusíte jen nakupovat za fiat měnu, čili peníze? Máte i možnost si je posbírat zdarma. A nemáme teď na mysli jejich těžbu, protože ta je dost náročná hardwarově i finančně, ale myslíme programy, které běží na síti počítačů po celém světě a umožňují uživatelům získat kryptoměny zdarma. Opět se jedná v principu o affiliate marketing.

Kryptoměny se dají na internetu získat i zdarma

Vyzkoušet můžete třeba stránku FreeBitco.in, na které se zaregistrujete pomocí e-mailové a bitcoinové adresy a následně si jednou za 60 minut můžete vylosovat náhodné číslo. Podle toho, jaké vám padne, získáte část free bitcoinu. Stránka SatoshiHero.com nabízí možnost získat bitcoiny zdarma celkem 3x každých 10 minut, vždy je to okolo 10 satosthi. Kryptoměny můžete za odměnu získat i v celé řadě online her, například Rollercoin, Drugwars nebo Steem Monsters. Podobné možnosti nabízí i kryptoměnové směnárny, například program CoinBase Earn od směnárny CoinBase. V programu je potřeba projít několika výukovými lekcemi, odpovědět na jednoduché otázky a kryptoměny jsou vaše. Svůj program pro vzdělávání a zisk kryptoměn zdarma má i CoinMarketCap. A existuje i spousta dalších způsobů.

Získané kryptoměny si pak můžete jednoduše směnit na peníze a přijít si tak k drobnému výdělku. Nebo si je pošlete na peněženku a doufejte, že se vám časem ještě více zhodnotí.

A na závěr pár způsobů, jak to radši nedělat

Jedním z nejstarších způsobů, jak si na internetu vydělat peníze, jsou „klikačky“, neboli klikání na reklamu. Princip je jednoduchý: Klikáte na určité reklamy a za počty kliků dostáváte peníze. Nebo se můžete zapojit do principu letadla a zvát další lidi, kteří budou klikat a vy budete mít peníze i z nich. V praxi se ale k žádným penězům většinou neproklikáte: většina projektů má určité výplatní minimum, ke kterému se nikdy nedostanete, protože vám na konci začne chodit méně reklam a vaše zisky se sníží. Na klikačkách většinou vydělá jen samotný portál.

Ačkoliv se v našem článků také věnujeme vydělávání na online hrách, nemáme na mysli hazardní hry jako ruleta, automaty nebo online poker. Nedoporučujeme ani žádné soutěžní hry typu pošli SMS a vyhraj. V takových hrách z vás nějaké peníze spíš vytáhnou, než aby vám něco dali.

Doufáme, že vás nějaký z našich tipů, jak si přes internet vydělat peníze navíc, zaujal. Můžete jich zkombinovat i několik najednou. Jestli si vyděláte měsíčně pár stovek navíc nebo třeba sto tisíc, už bude záležet na vás a taky trochu na štěstí. Přejeme vám ho dostatek!

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Jedna odpověď k “Nejlepší tipy, jak vydělat peníze na internetu”
  1. Ahoj, chcete si slušně vydělat v podobě kryptoměn a současně se bavit hraním her? Hra Rollercoin je simulátor, kde se stanete těžařem kryptoměn, jako je Bitcoin, Etherium, Dogecoin a další. Vytěžené kryptoměny si můžete nechat vyplatit na vaši peněženku, nebo je dále reivestovat ve hře. Hra je jednoduchá a srozumitelná, hrajete zábavné arcadové minihry nebo nakupujete těžební stroje tzv. minery a tím získaváte těžební sílu. Čím větší těžební sílu máte, o to více vyděláváte. Registrací přes tento odkaz navíc získate 1000 satoshi zdarma https://rollercoin.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace