eToro - nejdostupnější sociální obchodování na trhu

Hodnocení uživatelů: 1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (3 hlasů, průměr: 4,25 z 5)
Loading...

Sídlo: Kypr, Austrálie, Velká Británie, Izrael

Založeno: 2007

Regulace: FCA a CySEC

Exekuce: STP, NDD

Spread od: 0 pipu
Páka až 1 : 30
Vklad od: 100 $

Poznámka: Tato reference je založena na informacích získaných z webu společnosti a hodnocení uživatelů na zahraničních portálech.

eToro – Přední světová sociální obchodní platforma

eToro je společnost podnikající v oblasti sociálního obchodování se zaměřením na poskytování finančních služeb. Založena byla v roce 2007 a v současnosti se jedná o přední světovou sociální obchodovací síť, kterou využívají miliony uživatelů ve více než 140 zemích světa.

Její tři zakladatelé si dali za cíl narušit běžný chod světa obchodování, učinit obchodování přístupným pro kohokoliv a kdekoliv, a snížit tak závislost na tradičních finančních ústavech.

Její výhodou je, že nabízí český jazyk, a také to, že je společnost registrovaná u České národní banky. Kromě toho je velmi intuitivní a můžete ji využívat ve webovém rozhraní, nepotřebujete k tomu tedy stahovat aplikaci. V češtině však nejsou důležité dokumenty ani zákaznická podpora, a tak se bez základní angličtiny stejně neobejdete.

Společnost má sídla na Kypru, v Izraeli, Spojeném království, Spojených státech a Austrálii. Makléřské služby eToro poskytuje eToro (Europe) Ltd., registrovaná kyperská investiční firma (CIF). eToro Europe podléhá regulaci ze strany Cyprus Securities & Exchange Commission (CySEC), eToro UK Ltd. ve Spojeném království je autorizována a regulována orgánem Financial Conduct Authority (FCA). eToro Europe a eToro UK fungují podle směrnice o trzích finančních nástrojů (MiFID).

Obchodní trhy na eToro

Na platformě eToro můžete obchodovat se stovkami finančních aktiv v kategoriích: komodity, měny, indexy a ETF.

Otevření účtu je zdarma, stejně jako u jiných brokerů je při registraci nutné vyplnit několik údajů a nahrát osobní doklady. Pro některé uživatele je zde registrace složitá kvůli množství potřebných údajů, na druhou stranu je to ale znak dobrého zabezpečení a zabraňuje se tak i praní špinavých peněz. Minimální vklad je v Česku 50 USD. Pokud si chcete obchodování vyzkoušet nanečisto, je vám k dispozici i demo účet.

eToro neúčtuje žádné poplatky za správu nebo zápis. Investice do cenných papírů jsou bez provize, výběr peněz zahrnuje poplatek 5 USD. eToro hradí za své klienty i kolkovné a daň z finančních transakcí, jestliže jsou uplatňovány. Ostatní poplatky, které zahrnuje třeba obchodování kryptoměn nebo CFD, najdete přehledně vypsané na webu společnosti.

Pojďme se na obchodování jednotlivých aktiv podívat trochu blíž.

Cenné papíry a ETF

Můžete si zde nakoupit celý balík akcií nebo pouze jednotlivé akcie od 50 USD. Investice do cenných papírů jsou bez provize, což znamená, že při otevírání nebo uzavírání pozice nebude účtován žádný makléřský poplatek a neplatí ani pro krátké nebo pákové pozice.

Kryptoměny

Na eToro můžete investovat i do kryptoměn, najdete zde obchodovací platformu, burzu eToroX i Peněženku, do které si kryptoměny můžete převést. Obchodním poplatkem při nákupu kryptoměn na eToro je rozpětí, které je rozepsáno v tabulce. eToro nakupuje a drží kryptoaktivum ve vašem zastoupení, vy investujete do podkladového aktiva a nabýváte vlastnictví aktiv. Je potřeba dodat, že nákup a prodej podkladových aktiv není regulován a jako investoři při něm nemáte žádnou ochranu. Obchodování kryptoměn je na eToro jednodušší než na kryptoměnových burzách, ty však nabízejí lepší podmínky, hlavně co poplatků týče.

CFD

Uživatelsky přívětivé funkce platformy eToro usnadňují obchodování s CFD na komodity, měny, indexy apod. Obchodování s CFD nezahrnuje nabývání reálných aktiv, zato zahrnuje rozpětí a poplatky za přesun do dalšího dne. Na eToro najdete několik analytických nástrojů, které vám pomohou obchodování s CFD dostat na vyšší úroveň.

Kopírujte investování zkušenějších

Jednou z hlavních předností eToro je fakt, že je to sociální platforma, což znamená, že umožňuje svým uživatelům kopírovat obchody ostatních zkušených obchodníků. Není samozřejmě jediným brokerem umožňujícím sociální obchodování na trhu, ale je tím největším a uživateli také nejvyhledávanějším. Jednoduše si můžete vybrat jednotlivce nebo skupinu z tisíců obchodníků, kteří zde veřejně zobrazují své obchody a portfolio, a chovat se podle jejich strategie.

Rizika

Měli byste mít na paměti možné riziko, které souvisí především s obchodováním CFD. Bez pořádné strategie je zde dlouhodobý úspěch velmi nepravděpodobný a nepomůže vám ani kopírování ostatních obchodníků – i najít ty správné. Je dobré si vše vyzkoušet na demo účtu a teprve později přejít na reálný účet.

Klienti si také někdy stěžují na pomalé reakce, ať už se jedná o pozdní reakce klientského servisu nebo déle trvající převody peněz.

eToro také nepotěší příznivce oblíbené platformy MetaTrader 4, kterou v současnosti nenabízí.

Shrnutí recenze

eToro je intuitivní, dobře zabezpečená platforma s nízkými poplatky. Ocení ji zkušení investoři i začátečníci, kteří díky češtině a intuitivnosti zvládnou investovat bez předchozích zkušeností. Mezi hlavní výhody patří nulové provize při nákupu cenných papírů i možnost sociálního obchodování. Při čekání na odpověď klientského servisu nebo na převod peněz bude možná potřeba obrnit se trpělivostí, podpora ale dle zkušeností uživatelů nakonec vždy v případě problému reaguje.

Často kladené dotazy

Založení reálného účtu

Účet si můžete založit pod tímto odkazem. Při založení účtu je nutné vložit osobní a kontaktní údaje a přiložit oskenovanou kopii dokladu totožnosti. Verifikace může trvat několik hodin, ale také až několik dní.

Založení demo účtu

Demo účet si můžete založit zde. Při vytvoření demo účtu dostanete „testovacích“ 100000 USD na cvičné obchodování a investice. Výhodou demo účtu u eToro je, že je časově neomezený.

Jaký je spread u eToro?

Broker nabízí spread od 0 pipu u některých instrumentů, jako jsou akcie nebo ETF. Velikost spreadu se u jednotlivých instrumentů liší, u kryptoměn je to od 0,75 pipu, u forexu od 3 pipů.

Jakou páku broker nabízí?

eToro nabízí maximální páku 1:30.

Jaký je minimální vklad?

Minimální vklad v Česku je 50 USD, u všech bankovních převodů je to 500 USD a v případě firemního účtu 10000 USD.

Jaké obchodní instrumenty broker nabízí?

Dostupné obchodní instrumenty jsou CFD, kryptoměny, zlato a stříbro, indexy, ropa, komodity, hlavní a vedlejší měnové páry.

Podporuje broker automatické obchodní systémy?

eToro je ve světě obchodování jedinečný svým systémem sociální obchodování, při kterém můžete automaticky kopírovat kroky vybraných investorů.

Hlavní výhody brokera:

  1. Možnost vkladu v českých korunách

  2. Nízké poplatky

  3. Webová stránka v češtině

  4. Specialista na sociální obchodování

  5. Licencovaný broker na Kypru a Spojeném králoství

  6. Splňuje evropskou směrnici MiFID


Hlavní nevýhody brokera:

  1. Nenabízí obchodní platformu MetaTrader 4


Ukázka webových stránek

LogoMáte zkušenosti s eToro? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Jedna odpověď k “eToro”
  1. Dobrý den nedaří se mi nahrát doklad skusil sem vše ale vždy jste to zamítli netuším co mám dělat peníze sem také vložil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace