Poznámka: Reference se zakládá na zkušenostech s demo účtem.

Recenze a hodnocení kryptoměnové směnárny Simplecoin

Simplecoin je česká kryptoměnová směnárna, která funguje od roku 2013. Provozuje ji firma Simple Coin s.r.o., která sídlí v Praze. Jejím cílem je „udělat obchod s Bitcoinem a ostatními digitálními měnami tak jednoduchým,  jak je to jen možné.“ Se Simplecoinem můžete kryptoměny nakupovat, prodávat a vyměňovat mezi sebou, a to vše velmi jednoduše.

Založil ji Pavel Niedoba po své zkušenosti, kdy nakoupil v české směnárně BitCash 10 bitcoinů za cenu 3 000 Kč a měsíc poté jejich cena vzrostla na 8 000 Kč. Jednoho dne se však na stránkách BitCash objevilo, že směnárna byla vykradena a všechno je pryč. Se svým sousedem se tedy rozhodli, že naprogramují vlastní směnárnu, kde by se podobné věci neděly.

Registrace a obchodování

Simplecoin nabízí kryptoměny BTC, LTC, BCH, ETH, XRP, fiat měny jsou EUR a CZK. Směnit můžete od minimální částky 50 euro, popřípadě ekvivalentu v českých korunách.

Pro nákup kryptoměny je potřeba projít základní registrací, která vyžaduje pouze e-mailovou adresu. Směnu do hodnoty 1000 euro v průběhu měsíce můžete provést bez verifikace zákazníka, založení účtu je nutné až při překročení této hodnoty.

Směnárna je dostupná pouze na webovém rozhraní, neexistuje její mobilní aplikace. Uživatelské rozhraní je však velmi jednoduché. Směnárna si navíc u jednotlivých účtů pamatuje čísla účtů a peněženek, takže opakovaný obchod je velmi rychlý a snadný.

Směnu provedete jednoduše a přehledně. Zdroj: Client.simplecoin.eu

Poplatky

Náklady na otevření účtu nejsou žádné, obchodní model je založen na malém poplatku stanoveném proti velkým zahraničním burzám. Všechny marže a transakční poplatky jsou zahrnuty v konečné ceně kryptoměny.

Poplatky se však aplikují na zrušené transakce. V sekci Pomoc najdete, jaké poplatky za zrušení transakce směnárna účtuje.

Zabezpečení

Simplecoin vyvinul sadu bezpečnostních opatření, která mají zásadně snížit možnosti zneužití směny kryptoměn k praní špinavých peněz. Některá z těchto opatření dokonce inspirovaly novelu AML zákona platnou od 1.1.2021.

Bezpečnost a maximální informace o původu směňovaných finančních prostředků je jednou z hlavních priorit dané směnárny a vývojáři neustále pracují na jejich vylepšování.

Využívá se zde například dvoufaktorové ověření pomocí kódů nebo unikátní ikonka (Avatar) u každého uživatele, jejíž změna může avizovat hackerský útok.

Sice česká, ale ne tak výhodná

Stejně jako jiné české kryptosměnárny má Simplecoin oproti zahraniční konkurenci určité nevýhody. Směna na této burze je jednoduchá a bez poplatků, ale obvykle má méně výhodný směnný kurz než zahraniční burzy. Obchodní marže u Simplecoinu často se pohybuje od 1 % do 3 % v závislosti na druhu kryptoměny, což je poměrně nevýhodné.

Affiliate program

Simplecoin tvrdí, že má nejvýhodnější affiliate program na českém trhu. Pokud vámi pozvaná osoba vytvoří objednávku do 7 dní, získáte z ní zisk ve výši 30 % z marže směnárny. Tyto výnosy získáte za každou objednávku, kterou zobchodujete. Můžete si zde tak přivydělat nejen na výhodném investování, ale i pozvánkách svých známých.

Shrnutí recenze

Jedná se o nejstarší a s více než 30 tisíci klienty o největší českou kryptoměnovou směnárnu. Její nejsilnější stránkou je jednoduchost, takže nákup zvládnou i úplní začátečníci.

Další výhodou je, že pokud chcete obchodovat do určité částky, nepotřebujete registraci. Silnou stránkou je také zabezpečení peněžních prostředků a důraz na ochranu proti obchodování kradených peněz.

Z českých kryptosměnáren je Simplecoin určitě nejlepší, ať už z hlediska nejnižších cen, nejširší nabídky kryptoměn i fungující zákaznické podpory. Oproti zahraniční konkurenci má však méně výhodné směnné kurzy a nabídka kryptoměn je jinde také lepší.

Otevřete si účet i Simplecoin

Ukázka webových stránek

Logo


Máte zkušenosti s Simplecoin – největší česká online kryptosměnárna? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Jedna odpověď k “Simplecoin – největší česká online kryptosměnárna”
  1. Dobrý den,jsem nováček,dostal jsem na vás doporučení a tedy musím nějak začít,prosím jakou doporučujete kryptopeněženku,do budoucna bych s vámi rád spolupracoval ,děkuji za odpověd,
    Přeji krásný den s pozdravem V.Palán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Brokeři v prémiovém programu

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace