Poznámka: Tato reference je založena na informacích získaných z webu společnosti a hodnocení uživatelů na zahraničních portálech.

Kdo je to Revolut

Revolut, Ltd. je finanční technologie neboli fintech, která nabízí debetní karty, okamžité P2P platby, správu a směnu valut i nákup kryptoměn. V roce 2015 ho v Londýně založili Nikolaj Storonskij a Vlad Yatsenko, od roku 2018 se jedná o banku s evropskou certifikací. V červnu 2021 měl po celém světě více než 15 milionů uživatelů a jeho oblíbenost stále raketově stoupá. Nedávno navíc v Česku spustil Revolut Bank, a tak je pravděpodobné, že o něm uslyšíme víc a víc.

Výhody Revolutu

Revolut domácí stránka
Domácí stránka Revolut

Službu Revolut stále více lidí pužívá jako alternativu ke klasické platební kartě. Můžete na něm totiž vést účty v několika světových měnách, vybírat hotovost z jakéhokoliv bankomatu, okamžitě převádět peníze nebo výhodně směnit. Vše je navíc v češtině a v aplikaci najdete i přehledné statistiky utrácení.

Jasná volba na cesty

Hlavní výhodu získáte především u zahraničních plateb a měn, protože Revolut nabízí výhodné kurzy pro převod. Když potřebujete platit v zahraničí nebo si tam vybrat z bankomatu, Revolut je pro vás ideální služba. Banky si u standardních karet často berou velké poplatky, které s Revolutem ušetříte.

Na jedné kartě můžete mít nahráno až 30 měn (u prémiových verzí i kryptoměny) a během cestování si peníze převádět bez poplatků.

Bezpečné platby

Díky virtuální kartě Revolut můžete bezpečně platit na internetu. Revolut nabízí velmi propracovaný systém ochrany údajů, a tak se nemusíte strachovat o své peníze nebo citlivé údaje.

Finanční gramotnost a plánování

Revolut nabízí spoustu možností, jak své finance spravovat a plánovat. Vytvořte si chytrý rozpočet a plány, se kterými nepřesáhnete své limity. Chcete na něco našetřit? Odkládejte si peníze do trezorů a kdykoli si je vyberte. S přáteli si můžete rozdělit účty od společných aktivit a snadno se přes aplikaci vyrovnat. Posílat peníze můžete i na dobročinnost, a to bez skrytých poplatků.

Finance máte s Revolut vždy pod kontrolou

Revolut myslí i na děti. Nabízí jim službu Junior, se kterou se děti učí pracovat s penězi. Rodiče mají do účtu přístup a mohou vše sledovat.

Jednoduché investování

S Revolutem se můžete pustit i do investování. Oblíbené kryptoměny si s Revolutem koupíte jednoduše a rychle. Směnit můžete i zlato, stříbro a drahé kovy, a to už od 1 $.

Založení účtu

Revolut má vlastní mobilní aplikaci, která je dostupná v Google Play i v App Store. Účet si tak založíte přímo z telefonu a nemusíte nikam na pobočku. Při registraci vyplníte své osobní údaje, adresu a ověříte svou identitu (musíte vyfotit svůj osobní doklad s fotkou a následně i svůj obličej). Když se registrace podaří, můžete začít aplikaci využívat například ke směně měn nebo nákupu kryptoměn. Abyste si ale mohli pořádně užívat všechny výhody, v dalším kroku byste si měli objednat Revolut kartu. Revolut má vlastní platební debetní kartu značky Mastercard a cena jejího doručení záleží na typu tarifu, který si zvolíte.

Typy tarifů

V aplikaci Revolut si můžete vybrat jeden bezplatný, nebo několik prémiových „plánů“.

Standard

Vedení Standard účtu je zdarma. Stačí si bezplatně stáhnout mobilní aplikaci a objednat si platební kartu za poštovné (100-200 Kč, za expresní doručení do 3 dnů pak více než 500 Kč). Případně můžete platit jen s virtuální kartou.

Tento tarif se hodí hlavně pro běžné uživatele, kteří Revolut nepoužívají dennodenně. Můžete s ním bezplatně vybírat z bankomatů maximálně 5krát za měsíc, celkově do 4500 korun. Poté platíte poplatek 2 % z vybrané částky (a maximálně 30 Kč).

Určité služby vyjdou u Standardu oproti ostatním tarifům dráž. Například za expresní platby zaplatíte navíc 140 korun, připlatíte si i u plateb do zahraničí a cestovní pojištění vás vyjde na 29 Kč za den. Za měsíc je možné u Standardu provést jednu přeshraniční transakci zdarma, za další zaplatíte poplatek 28 korun.

Plus

Vedení účtu Plus vás vyjde měsíčně na 90 korun. Získáte s ním všechny výhody, které obsahuje varianta Standard, navíc nemáte omezený počet výběrů z bankomatu. Na druhou stranu ale zůstává limit výběru 4500 Kč (a dále poplatek 2 %). Za měsíc můžete provést zdarma tři transakce (u Standardu je to jen jedna).

Premium

Tarif Premium stojí měsíčně 175 korun. Kartu s ním dostanete zcela zdarma, nemusíte platit ani poštovné. Z bankomatu si můžete vybrat měsíčně až 9000 Kč bez poplatku. Můžete provést až pět transakcí za měsíc bez jejich finančního limitu.

Další výhodou tarifu Premium je cestovní pojištění, které je jeho součástí. Pokud se vydáte do zahraničí, budete mít na 40 dnů hrazené pohotovostní lékařské a zubní ošetření a pojištění se vztahuje i na zpoždění letů a ztrátu zavazadel.

Zajímavostí, kterou tarif Premium zdarma nabízí, je takzvaná jednorázová virtuální karta. S touto kartou zaplatíte jen jednou a karta poté změní své údaje – ochráníte tak svůj účet před případnými podvody.

Metal

Tarif Metal je nejvyšší verzí Revolutu a vyjde vás na 300 Kč měsíčně. Obsahuje všechny výhody, které nabízí verze Premium. Z bankomatů si ale můžete vybrat měsíčně bez poplatku až 22000 korun. Velkou výhodou je také cashback, se kterým se vám část peněz utracených debetní kartou vrátí zpět. Počet transakcí za měsíc je neomezený.

S tímto tarifem také získáte přednostní přístup k zákaznické podpoře, kterou využijete nejen v případě problémů se samotným Revolutem, ale i při cestování.

Pokud vás zajímá podrobnější srovnání cenových tarifů, najdete ho na webu Revolutu.

Jak si nahrát peníze?

Do Revolutu si můžete peníze nahrát třemi způsoby.

Bankovní karta

Využít můžete jednoduše platební kartu od své banky. V aplikaci zadáte částku a údaje o kartě a peníze jsou převedeny. Můžete si také nastavit automatické dobití, když vám účet v Revolutu klesne na nulu.

Bankovní převod

Využít můžete i klasický bankovní převod, není ale příliš výhodný, jelikož musíte uhradit poplatek za mezinárodní platbu (Revolut nemá účet u české banky).

Google či Apple Pay

Poslední možností je pak platba přes Google či Apple Pay.

Jednoduché placení

Placení s Revolutem je velmi jednoduché. Když chcete něco uhradit v měně, kterou máte v aplikaci nahranou, zaplatíte tak, jak jste zvyklí se svou klasickou kartou. Pokud danou měnu nevlastníte a její převod by trval dlouho nebo by byl nevýhodný, najde vám Revolut jinou měnu, kterou lze platit – euro, britskou libru nebo americký dolar.

Na co si dát pozor?

Revolut se v určitých případech rozhodně vyplatí. I s ním ale můžete narazit na mnoho omezení, zvláště, pokud budete využívat neplacenou verzi Standard. Kvůli limitům si nevyberete tolik hotovosti jako u klasické banky.

Pozor také na měnové kurzy, které jsou o víkendech dražší. U některých ne tak známých měn jsou navíc kurzy méně výhodné než jinde.

A další maličkost: Když využíváte Revolut, máte smluvní vztah s litevskou společností Revolut Payments UAB a peníze na vašem účtu Revolut nejsou pojištěny. Tento problém by však měla vyřešit Revolut Bank, která do Česka nedávno dorazila.

Revolut Bank

Česko je po Polsku, Litvě a Slovensku čtvrtou zemí, kde Revolut spustil tzv. Revolut Bank na základě evropské bankovní licence. Více než 300 tisíc Čechů, kteří službu využívají, tak mohou bezplatně přejít na plnohodnotný bankovní účet.

První (a možná zatím jedinou) praktickou výhodou je to, že veškeré vklady jsou nově kryté, a to do částky 100 000 eur (2,56 milionu korun).

Peníze na účtu nejsou nijak úročené. Uživatelům zatím není přiděleno ani číslo účtu. Platby lze posílat jen na výchozí číslo 5170013317/5500 s unikátním referenčním číslem v poznámce. V budoucnu ale Revolut plánuje spustit další služby, které jsou pro banky typické, tedy půjčky, kreditní karty apod.

Na možný přechod do Revolut Bank by vás měla upozornit samotná mobilní aplikace. Podle informací se ale tato možnost zatím nenabízí všem uživatelům. Pokud tuto možnost uvidíte a využijete, budete muset zkontrolovat své osobní údaje, přidáte číslo občanského průkazu a odsouhlasíte smluvní podmínky. Sám Revolut převod doporučuje – je rychlý, zdarma a pro stávající uživatele neznamená žádná omezení, jen potenciální nové výhody.

Ukázka webových stránek

Logo


Máte zkušenosti s Revolut? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Brokeři v prémiovém programu

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace