Poznámka: Reference se zakládá na osobních zkušenostech s reálným účtem společnosti.

Recenze a hodnocení kryptoměnové směnárny Coinmate

Coinmate je kryptoměnová burza, která byla založená v roce 2014 českými vlastníky s posláním zpřístupnit kryptoměny každodennímu využití. Provozuje ji společnost CONFIRMO s.r.o. se sídlem na Slovensku.

Registrace a obchodování

Pro obchodování u Coinmate se nejprve musíte zaregistrovat, svůj účet verifikovat a poté na něj převést peníze. Burza nabízí kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP a Dash. Nakoupené kryptoměny si můžete poslat na svou peněženku, nebo držet přímo na účtu v Coinmate. Pokud chcete kryptoměny prodat, stačí si je na účet v Coinmate poslat např. z jiné burzy nebo peněženky, směnit si je za fiat měnu podle aktuálního kurzu a zažádat o výběr na bankovní účet.

Vklad peněz můžete provést pomocí bankovního převodu z účtu v korunách či eurech nebo pomocí GoPay, se kterou kryproburza spolupracuje. Můžete sem vložit i podporované kryptoměny, které byste chtěli prodat.

Pro výběr prostředků můžete použít opět bankovní převod v korunách nebo eurech. Výběr převodem Coinmate schválí pouze na účty, ze kterých jste v minulosti provedli vklad (tedy ověřili jejich vlastnictví), stejně tak vklad můžete provést pouze z účtu, který je veden na vaše jméno.

Platformy pro začátečníky i pokročilé

Coinmate nabízí webovou platformu, která je uživatelsky přívětivá, nicméně úplným začátečníkům může chvíli trvat, než se v ní zorientují. Vybrat si můžete ze dvou cest:

Nejjednodušší způsob nákupu na Coinmate je Rychlá směna, kterou provedete pár kliknutími.

Coinmate webová platforma
Rychlou směnu zvládnou i začátečníci. Zdroj: Coinmate.io

Naopak zkušení investoři mohou ocenit profesionálnější platformu pro obchodování coinmate.io/trade, která nabízí grafy a pokročilejší analýzy, nastavit si zde můžete i příkazy Market order nebo Limit order. Vyzkoušet si ji můžete i jako demo.

Coinmate profesionální platforma
Coinmate nabízí i pokročilé funkce pro zkušené investory. Zdroj: Coinmate.io/trade

Poplatky

Vklady a výběry jsou zatíženy menšími poplatky. Při vkladu i výběru převodem zaplatíte vždy 1 EUR za transakci, vklad CZK je zdarma.

Stejně jako u ostatních směnáren a burz zde zaplatíte také poplatky za samotné obchodování, za každý obchod zaplatíte mezi 0,3–0,35 % (pokud obchodujete obrat menší než 10 000 EUR), při obratu nad 10 000 EUR a pod 100 000 EUR už zaplatíte poplatek pouze mezi 0,11–0,23 %.

Při investování menších částek jsou tedy poplatky na této burze celkem zanedbatelné, ovšem najdou se i burzy, které mají poplatky ještě nižší (například burza Binance má základní poplatek 1 % a jde ještě snížit).

Tři pilíře pro obchodování u CoinMate

Důvěra společnosti je postavena na třech pilířích.

První pilíř je rychlost

Prvním pilířem je rychlost. Rychlost je důležitá, proto společnost nabízí možnost okamžitých bankovních vkladů. Celkově jsou časy pro vklady a výběry jedny z nejkratších na trhu. Například výběry litecoinů jsou zpracovány během několika sekund po odeslání.

Naše časy pro vklad a výběr kryptoměn jsou nejkratší na trhu. Nabízíme okamžité výběry litecoinů, které jsou zpracovány během několika sekund po odeslání.

Druhý pilíř je spolehlivost

Vklady klientů jsou držené na separovaných účtech od účtů společnosti. Tímto způsobem je zajištěna bezpečnost vkladů uvnitř společnost. Nikdo z managementu firmy nemůže s klientskými vklady nakládat. Dále jsou všechny kryptoměnové peněženky monitorované. Pokud by se společnost dostala do platební neschopnosti, budou mít klienti nárok na získání svého zůstatku z invesničního účtu.

Třetí piliř je bezpečnost

Společnost využívá 3 typy kryptoměnových peněženek (hot, cold a super-cold). Z nich jenom peněženky typu hot jsou přístupné online. Proto je na nich drženo pouze omezené množství kryptoměn. Všechny klientské účty jsou navíc zabezpečeny dvoufaktorovým procesem ověřování, který je vyžadován pro přihlášení, výběry a nastavení účtu.

Shrnutí recenze krypto burzy Coinmate

Jedná se o spolehlivou burzu a bezpečnou volbu pro nákup kryptoměn, se kterou uživatelé nehlásí žádné výrazné problémy.

Její Rychlou směnu ocení hlavně začátečníci, velkou výhodou je určitě i čeština. Zkušení investoři si zase najdou své v pokročilejší platformě, kterou Coinmate nabízí.

Ohledně výše poplatků však rozhodně najdeme burzy a směnárny, které jsou o něco výhodnější. Stejně tak nabídka kryptoměn je jinde vyšší. Pokud však s investováním do kryptoměn začínáte a chcete si nakoupit menší množství těch nejznámějších, Coinmate můžete směle využít.

Email Marketing

Ukázka webových stránek

Logo


Máte zkušenosti s Coinmate – recenze kryptoburzy pro začátečníky i pokročilé? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Brokeři v prémiovém programu

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace