Poznámka: Tato reference je založena na informacích získaných z webu společnosti a hodnocení uživatelů na zahraničních portálech.

Gemini

Gemini je kryptoměnová směnárna a správce, skrze kterou můžete nakupovat, prodávat i uchovávat kryptoměnová aktiva. Nabízí celé spektrum produktů a služeb v oblasti kryptoměn na klíč. Gemini Trust Company, LLC je newyorská svěřenecká společnost založená v roce 2014. Společnost je regulována ministerstvem finančních služeb státu New York (NYDFS). Podléhá požadavkům na kapitálové rezervy, na kybernetickou bezpečnost a bankovním standardům, které ministerstvo stanovuje, a zákonu o bankovnictví v New Yorku.

V červnu 2016 se Gemini stala první licencovanou etherovou burzou na světě, v květnu 2018 se stala první licencovanou burzou Zcash na světě. V prosinci 2017 jako první burza spustila bitcoinové futures kontrakty. Je jedinou kryptoplatformou na světě, která úspěšně dokončila zkoušky SOC 1 Typ 2 a SOC 2 Typ 2 pro produkty týkající se směny i úschovy (provedla společnost Deloitte & Touche LLP).

V současné době působí ve Spojených státech, Kanadě, Spojeném království, Jižní Koreji, Hong Kongu a Singapuru, dostupná je pro klienty ve více než 50 zemích světa.

Založení účtu a platformy

Gemini nabízí několik stupňů služeb se samostatnými rozhraními a strukturami poplatků. Liší se tím, jestli je určena příležitostným investorům nebo velkým institucionálním obchodníkům. Už založení účtu provedete přes různá rozhraní podle toho, jestli se registrujete jako soukromá osoba, nebo instituce.

K obchodování na Gemini můžete použít PC rozhraní i mobilní aplikaci. Prostředí je uživatelsky příjemné a jednoduché, takže investování zde zvládnou i začátečníci (pokud mluví anglicky).

Vyzkoušet si můžete také platformu ActiveTrader, což je vysoce výkonná krypto obchodní platforma na profesionální úrovni. Je k dispozici aktivním uživatelům, kteří chtějí získat pokročilé grafy, více typů příkazů, aukce a blokové obchodování.

Kromě toho má Gemini vlastní platební aplikaci a vlastní měnu, dolar Gemini. Na rozdíl od většiny kryptoměn je dolar Gemini „stabilní coin“ navázaný na americký dolar.

Gemini při registraci vyžaduje nezbytné údaje. Zdroj: Gemini.com

Obchodování je jednoduché a bezpečné

Burza nabízí více než 45 kryptoměn, což není úplně nejširší nabídka na trhu, ale ty nejpopulárnější zde najdete. V nabídce je také několik krypto-krypto párů. Začít obchodovat můžete už s 5 dolary.

Stejně jako ostatních online burz je standardní tržní příkaz na Gemini splněn okamžitě na nejlepší dostupnou tržní cenu v daném okamžiku. Gemini nabízí také škálu limitních příkazů, které si můžete nastavit.

Kromě jednorázových nákupů si zde můžete nastavit pravidelné investování. V rozhraní přehledně vidíte aktuální ceny kryptoměn, stav svého portfoila včetně jeho vývoje a procentuální změny, najdete zde i historii svých transakcí včetně výpisů z účtu.

Sledujte vývoj svého portfolia přehledně. Zdroj: Gemini.com

Jako doplňkovou službu společnost nabízí možnost pravidelného úročení vkladů. Roční zisk je až 8%. Služba se jmenuje Gemini Earn.

Poplatky

Gemini nabízí různé struktury poplatků pro svou burzu, mobilní aplikaci a platformu Active Trader. U účtů pod 1 milion USD jsou poplatky 0,250 % pro kupující, 0,100 % pro prodávající a 0,150 % pro účastníky aukce.

Například oproti burze Coinbase jsou zde poplatky o něco vyšší.

Aplikace Gemini Pay, která uživatelům umožňuje platit za zboží jejich kryptoměnou, je bez poplatků. Transakce lze provádět v dolarech Gemini, uživatelé platební aplikace mohou pro platbu využít i bitcoin, ethereum, litecoin, zcash nebo bitcoin v hotovosti.

Zabezpečení je silnou stránkou

Gemini vznikla s cílem usnadnit nákup a úschovu bitcoinů skrze komplexní systém soukromých klíčů a prostředí chráněných heslem. Pouze malé procento z celkového počtu coinů je zde drženo online, aby se minimalizovalo riziko ztráty způsobené hackováním.

Kromě požadavků na kapitálové rezervy stanovených NYDFS navíc Gemini udržuje pojištění digitálních aktiv ve výši 290 milionů dolarů.

Její hlavní tři pilíře zabezpečení, na které klade důraz od svého vzniku, jsou: Obrana proti vnějším hrozbám, ochrana proti lidské chybě a ochrana proti zneužití přístupu zasvěcených osob.

Gemini získalo několik ocenění

Kvalitní broker se mimo jiné pozná podle toho, že získal nějaká ocenění. Ne všechna lze považovat za relevantní, ale v případě této společnosti je zmiňujeme, protože jsou významná. Například pro rok 2019 získal broker ocenění Nejlepší kryptoměnová směnárna roku 2019. Tutéž cenu pak směnárna získala i v roce 2020.

Shrnutí recenze

Mezi největší přednosti kryptosměnárny Gemini patří špičková obchodní technologie, přední pojistné krytí a profesionální zákaznický servis s kvalifikovanými odborníky na kryptoměny. Jestli v něčem opravdu vyniká, pak je to nabídka profi produktů a servisu pro velké institucionální investory.

Jedná se o regulovanou společnost s vysokou úrovní zabezpečení, navíc ověnčenou spoustou certifikátů. O svoje peníze zde tedy klienti nemusí mít strach.

Jediné problémy, které se o burze můžeme dočíst, jsou ty, že má za sebou delší výpadky z důvodu okamžitého obrovského návalu uživatelů. To však není nic neobvyklého ani u ostatních kryptoměnových burz.

Gemini pro vás může být bezpečnou a elegantní volbou pro nákup kryptoměn, ať už jste investor začátečník, nebo chcete investovat jako velká korporace. Obzvláště institucím bychom Gemini k obchodování s kryptoměnami rozhodně doporučili.

Ukázka webových stránek

Logo


Máte zkušenosti s Gemini – nákup krypta bezpečně a elegantně? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Brokeři v prémiovém programu

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace