Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže

Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.

Ropa2

Ceny komodity atakují nejníže úrovně za posledních 14 měsíců a je možné, že tímto výprodejům ještě nemusí být konec.

Obavy z pandemie vystupňovaly orgány na celém světě, aby zabránily šíření koronaviru, který se nyní vyskytuje přibližně ve 30 zemích.

Saúdskoarabský ministr energetiky v úterý prohlásil, že je přesvědčen, že OPEC a jeho partneři budou zodpovědně reagovat na šíření viru.

Výhled Mezinárodní energetické agentury (IEA) na růst světové poptávky po ropě klesl na nejnižší úroveň za deset let.

Obavy z vlivu viru na poptávku letos posunuli Brent o již skoro 20 dolarů za barel, a to navzdory uzavření většiny libyjské produkce a dohodě o dodávkách mezi Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a spojenci včetně Ruska, známé skupiny jako OPEC +.

Na druhou stranu se vysoké poptávce těší zlato, které právě díky obavám atakuje stále vyšší cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, kam se až může dostat.

Není to však jen obava z pandemie, která doprovází růst žlutého kovu, investoři začínají svá portfolia strategicky diverzifikovat, za účelem prevence, do bezpečného přístavu.

Martin Krištoff, CFDWorld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace