Riziková aktiva momentálně opět v kurzu

Pozitivní zprávy z čínsko-amerických obchodních jednání na začátku týdne zvyšují chuť investorů vstupovat do rizikových aktiv a pokračuje tak sell off tzv. be4zpečných přístavů, jako JPY, zlato, případně CHF.

Čínské komentáře z dnešního rána naznačují, že na jednání došlo k prolomení v zásadních otázkách, které byly na stole, tj. v některých nejnáročnějších otázkách, jako je ochrana duševního vlastnictví, která dosud komplikovala jednání.

Wall Street Journal (WSJ) ohlásil, že Spojené státy a Čína se nejen přiblížily k dohodě, ale rozhovory jsou v závěrečné fázi dokončení dohody. Podle zpráv se obě strany dohodly, že budou spolupracovat při odstraňování cla a netarifních bariér. Mluvčí čínského Národního lidového kongresu (NPC) poznamenal, že jednání se vyvíjejí správným směrem, neboť Čína usiluje o spolupráci se Spojenými státy při souběžném zachování své plné svrchovanosti.

Tato zpráva byla pozitivní pro risk aktiva na začátku týdne, čínský benchmark Shanghai Composite byl v ranních hodinách v asijské seanci obchodován +2,7 ​​procenta. Hongkongský benchmark akciový index Hang Seng vzrostl o 1,2 procenta. Japonská Nikkei 225 byl +1,1 procenta. S&PX500 (Futures) je také výš, díky pozitivním zprávám (+0,42 %). Komodity také zaznamenaly růst, přičemž měď posílila o 0,6 procenta. Čínský jüan proti USD také posiloval, obchoduje se na úrovni 6,69 USD (+0,15 procent). Na druhé straně se bezpečná aktiva, jako je jen (-0,14 procenta), švýcarský frank (-0,07 procent) a USD (-0,03 procenta) pohybují k slabším hodnotám, právě díky pozitivnímu vývoji a dalšímu uvolnění tenze mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Michal Dvořák, TradeCentrum

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace