Veganské investiční šílenství vypuklo

Výrobci veganských náhrad masa si rychle získávají popularitu nejen mezi spotřebiteli v obchodech, ale i mezi významnými investory. Do jejích akcií už vložili kapitál takové známé osobnosti jako zakladatel Microsoftu Bill Gates, herec Leonardo DiCaprio, nebo americký výrobce masa Tyson Foods. A hodnota společnosti na kapitálových trzích prudce roste. Od začátku května, kdy se uskutečnilo IPO vzrostly celkově o 130 procent a páteční obchodní den uzavřely na úrovni 152 USD za akcii.

Hodnota akcií se během prvního obchodního dne  května přitom pohybovala kolem 66 USD za akcii. Během měsíce však firma prudce znásobila vklady investorů a její tržní kapitalizace vzrostla z 1,5 miliardy USD na současných 9,1 miliardy USD.

Důvěru investorů v značku posílil i fakt, že šlo o jednu z nejúspěšnějších emisí, protože již během prvního obchodního dne akcie firmy vzrostly z hodnoty 46 USD za akcii na zmíněných 66 USD, což představuje během jednoho dne růst 163 procent.

Potenciál firmy je poměrně velký, protože trh s alternativními potravinami se neustále rozšiřuje, a to i přesto, že od svého vzniku v roce 2009 nedosáhla zisk, podobně jako jiné známé společnosti, jejichž akcie se již úspěšně obchodují na kapitálových trzích. Zmínit můžeme například akcie Tesly, která vstoupila na burzu v červenci 2010, přičemž první relevantní zisk dosáhla během své 16- leté historie až ve třetím čtvrtletí 2018.

Kromě toho se předpokládá, že hodnota kategorie alternativního masa časem vzroste na miliardy USD a stane se významnou součástí globálního trhu s masem v objemu 1,4 bilionu USD.

Dalším faktorem, který hovoří ve prospěch růstu hodnoty společnosti je fakt , že finanční prostředky získané z prodeje 9,5 milionu akcií Beyond Meat plánuje investovat do výzkumu, vývoje a rozšíření výrobních kapacit.

Během uplynulého týdne dosáhla akcie firmy zatím nejvyšší hodnoty kolem úrovně 170 USD za akcii, ale obchodní týden uzavřeli po mírné korekci.

Olívia Lacenová, xPartners

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace