Veganské investiční šílenství s názvem Beyond Meat

Výrobce veganské náhrady masa si rychle získal popularitu nejen mezi spotřebiteli v obchodech, ale i mezi významnými investory. Do jejích akcií už vložili kapitál takové známé osobnosti jako zakladatel Microsoftu Bill Gates, herec Leonardo DiCaprio nebo americký výrobce masa Tyson Foods. Hodnota společnosti na kapitálovém trhu v prvních měsících prudce rostla. Od začátku května, kdy se uskutečnilo IPO, vzrostly akcie o 228 procent a během pátečního obchodního dne se pohybovaly na úrovni kolem 151 USD za akcii.

Důvěru investorů v značku posílil i fakt, že šlo o jednu z nejúspěšnějších emisí, protože již během prvního obchodního dne akcie firmy vzrostly z hodnoty 46 USD na 66 USD za akcii. Během prvního měsíce na burze firma prudce znásobila vklady investorů a její tržní kapitalizace vzrostla z 1,5 miliardy USD na 9,1 miliardy USD.

Nedávný výprodej na kapitálových trzích způsobený stoupajícím napětím okolo obchodní války mezi USA a Čínou, oznámením nových cel a neutuchající nervozitou kolem výsledné podoby brexitu však zasáhl i vývoj hodnoty akcií Beyond Meat. Zatímco ještě koncem července dosahovaly akcie své maximální hodnoty kolem úrovně 235 USD za akcii, následkem zhoršující se situace do poloviny srpna se jejich hodnota snížila o 40 procent z jejich ceny. Od té doby však zaznamenávají opětovný, mírnější růst. Od poklesu posílily o téměř 9 procent na současnou úroveň.

Navzdory korekci zůstává potenciál firmy poměrně velký, protože trh s alternativními potravinami se neustále rozšiřuje, a to přesto, že od svého vzniku v roce 2009 nedosáhla zisku podobně jako jiné známé společnosti, jejichž akcie se již úspěšně obchodují na kapitálových trzích. Zmínit můžeme například akcie Tesly, která vstoupila na burzu v červenci 2010, přičemž prvního relevantního zisku dosáhla během své 16leté historie až ve třetím čtvrtletí 2018.

Kromě toho se předpokládá, že hodnota kategorie alternativ masa časem vzroste na miliardy USD a stane se významnou součástí globálního trhu s masem v hodnotě 1,4 bilionu USD.

Dalším faktorem, který hovoří ve prospěch růstu hodnoty společnosti je, že finanční prostředky získané z prodeje 9,5 milionu akcií plánuje Beyond Meat investovat do výzkumu, vývoje a rozšíření výrobních kapacit svých produktů.

Olívia Lacenová, xPartners

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace