Výsledky Alibaba překonaly odhady v oblasti cloudového úložiště a růstu e-commerce

Čínská společnost Alibaba Group Holding Ltd. vykázala ve čtvrtek 15. srpna 2019 lepší čtvrtletní příjmy a zisk, než se očekávalo. Tento výsledek ukazuje, že se společnosti daří překonávat očekávání, i když má stále silnější konkurenci v e-commerce sektoru, ale i v makroekonomickém prostředí. Vliv má samozřejmě i geopolitické napětí.

Výnosy společnosti Alibaba vzrostly v prvním fiskálním čtvrtletí, které se změnilo o 42 procent na 114,92 miliard juanů (v přepočtu 16,3 miliard dolarů) z původních 80,92 miliard juanů (v porovnání s minulým rokem za stejném období). Podle údajů IBES od společnosti Refinitiv očekávali analytici výnosy 111,73 juanů.

Akcie společnosti registrované na americké burze, která vydělává peníze především prodejem reklamních a propagačních služeb obchodníkům třetích stran (na svých stránkách Taobao a Tmall), vzrostly už v předobchodní fázi o 3 procenta na 166,72 USD.

Tržby z podnikání v oblasti cloud computingu se zvýšily o 66 procent na 7,79 miliard juanů, zatímco příjmy v jejich hlavním obchodním odvětví vzrostly o 44 procent na 99,54 miliard juanů. Čistý zisk připadající na akcionáře byl 21,25 miliardy juanů.

Alibaba plánuje podle zdrojů sekundární úpis akcií v Hongkongu. Agentura Reuters v červnu informovala, že společnost požádala o IPO ve městě, kde by mohla získat až 20 miliard dolarů.

Alibaba se ke zprávám o těchto plánech zatím nevyjádřila, investoři však pozorně sledují, jak stále násilnější demonstrace v Hongkongu zhoršují reputaci největšího asijského finančního centra.

Vývoj akcií Alibaba

Analytici vidí i navzdory geopolitickému napětí velký potenciál pro budoucí vývoj společnosti. Největší bankovní domy jako Morgan Stanley nebo J. P. Morgan odhadují vývoj cen až k úrovním 200 až 207 dolarů za akcii, což představuje zhodnocení o více než 20 procent v horizontu 12 měsíců.

Martin Krištoff, CFDworld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace