Akcie Robinhood po IPO spíše nestálé

29. července 2021 měla společnost Robinhood Markets Inc. IPO. Přestože akcie startovaly velmi obtížně, když ceny krátce klesly pod cenu IPO (asi 38 USD za akcii), uzavírací cena 9. srpna byla 56,83 USD za akcii.

Jim Cramer z CNBC ve svém televizním pořadu Mad Money z 2. srpna uvedl, že věří, že akcie Robinhood lze koupit na jejich současné úrovni (to bylo před skokem o 50 %). Naznačil, že makléřství má světlou budoucnost, protože adoptuje a stará se o finanční preference mladších lidí.

Cramer také porovnal Robinhood a Square: „Tím, jak se Robinhood rozděluje na jiné formy financování, včetně karet typu „kup nyní, zaplať později “, myslím, že armáda [generálního ředitele Vlada Teneva] s 22 miliony uživatelů poroste a bude silnější.” „Proto Vám říkám, že Robinhood se dá koupit na této úrovni,“ dodal Cramer. „Pokud Square dokáže získat 10 % na této Afterpay dohodě, představte si, co by Robinhood dokázalo, kdyby získali někoho jiného v oboru – například Affirm.“ Akcie by prudce stouply.“

V týdnu od 4. srpna se s akciemi divoce obchodovalo. Akcie se uzavřely na ceně kolem 70 USD, což je nárůst o 50,4 %, a v jednom okamžiku se dotkly 85 USD, což by znamenalo nárůst o 81 % oproti ceně z předchozího dne.

Jedním z možných důvodů bylo rozhodnutí Cathie Wood, hvězdy ARK Investment Management, přidat další akcie Robinhood do různých fondů – ARK Fintech Innovation ETF (drží kolem 680 000) a ARK Innovation ETF (drží kolem 4,88 milionu akcií).

John Heagerty, Atlantic Equities, hodnotí Robinhood a cenový cíl 65 USD za akcii jako přehnaný. – „Vypadá to, že ARK Investments hodně vsadili, a zdá se, že se do toho zapojují i maloobchodníci.“ Také dodal: „Není normální, aby se akcie takové velikosti pohybovaly tak rychle. Myslím, že by to odradilo institucionální investory.“

Jelikož spekulativní aktivita letos zažila explozi – obchodníkům v online chatovacích místnostech se podařilo ve společnostech jako jsou GameStop a AMC Entertainment, vytvořit masivní, krátké stlačení – a stalo se tak hlavně díky pomoci Robinhood.

Podle CNN Business nabízejí pouze tři analytici 12měsíční cenovou prognózu pro Robinhood Markets Inc. Střední cíl je 65 USD (možný růst o 14,5 % od ceny uzavřené 9. srpna), nízký odhad je 45 USD (možný pokles o 20,7 %) a vysoký odhad je 151,20 USD (možný růst o závratných 166,4 %).

Jozo Perić, CapitalPanda

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace