Dělení bitcoinu je za námi bez velkého šílenství, ale cena roste

Globální ceny akcií a ropy během středečního obchodního dne oslabovaly kvůli obavám investorů z druhé vlny koronavirové pandemie a s ní souvisejícímu obnovení napětí mezi USA a Čínou. Zdá se však, že negativní sentiment se nedotkl trhu s kryptoměnami. Bitcoin a ethereum se během čtvrtečního obchodního dne nacházely v zelených číslech.

Přispěla k tomu pozitivní zpráva, že se americký bankovní gigant JP Morgan, který se dlouho stavěl proti kryptoměnám, podle Wall Street Journal rozhodl přijmout mezi své klienty společnosti Gemni a Coinbase, které patří mezi přední a významné hráče v sektoru kryptoměnových burz.

Zatímco ještě před týdnem Bitcoin ztrácel 20 procent, během čtvrtečního obchodního dne si připisoval 6 procent a jeho cena se pohybovala na úrovni 9 588 USD. A to přesto, že začátkem týdne se konal halving nebo tzv. dělení, po kterém se očekává výraznější růst v důsledku poklesu těžby kryptoměny na polovinu.

Pro srovnání – po tom posledním v roce 2016 Bitcoin rostl až na svá historická maxima. Aktuálně se zdá, že pravděpodobně i následkem nejistoty na trhu stoupá cena digitální měny jen velmi opatrně. Od uplynulého pondělí si připsala přibližně 9 procent.

Cena Etherea během čtvrtečního obchodního dne posilovala kolem 2,5 procenta a pohybovala se na úrovni 201 USD. Od začátku týdne si připsal ke své hodnotě kolem deseti procent.

V posledních měsících museli vklady investorů čelit otřesům ceny aktiv kvůli vypuknutí pandemie, které zasáhly i kryptoměny. Podobně jako celý kapitálový trh zaznamenaly digitální měny v polovině března po vypuknutí koronavirové krize výrazné výprodeje.

Nejnovějií se investoři obávají uvolnění restrikcí jednotlivých ekonomik, otevření obchodů a výrobních hal, což by mohlo vést k opětovnému rozšíření viru v populací.

Zdroj grafů: coinmarketcap.com

Olívia Lacenová, Topforex

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace