Potvrdí senát Yellen do čela Fed?

Dnes v odpoledních hodinách dojde k volbě nového předsedy Fed. Prezident Obama na tuto pozici navrhl Janet Yellen, která je aktuálně viceprezidentka FOMC. Dnešní hlasování je posledním hlasováním Senátu před Vánoci. Kromě jednání o novém předsedovi Fedu se bude dále jedna to výdajích na obranu. Na jednání je vyhrazeno 30 hodin času. Vzhledem k tomu, že pokud by se jednání protáhlo, znamenalo by to pro senátory pracovat přes víkend, očekává se, že jednání budou spíše rychlá a měla by být úspěšná pro Yellen.

Demokraté v Senátu chtějí, aby došlo k potvrzení Yellen do své funkce. Zároveň mají na základě předchozích dohod s Republikány potvrdit do svých funkcí několik dalších méně významných činitelů. Pokud by k potvrzení Yellen a dalších činitelů do funkcí nedošlo, musela by následovat nová nominace od prezidenta Obamy.

Yellen se však těší široké podpoře celého politického spektra, proto se očekává, že její potvrzení do funkce bude proběhne bez problémů.

Názorově se Yellen velmi blíží dosluhujícímu Bernankovi, o čemž svědčí jednak její dlouhodobá podpora dosluhujícímu předsedovi, ale také mnohá prohlášení, ve kterých naznačuje pokračování od včerejšího dne nastolené politiky upouštění od kvantitativního uvolňování.

V případě, že by se Yellen skutečně stala předsedkyní Fedu, byla by první ženou v pozici předsedkyně Fedu. Svou funkci by zastávala do roku 2018.

Zdroj: reuters.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace