Případ Coinbase ilustruje příliv institucionálních investorů do kryptoměn

Za rostoucí poptávkou po kryptoměnách i cenných papírech pro jejich infrastrukturu jsou institucionální investoři. O procesu se dá podle CapitalPanda hovořit jako o institucionalizaci bitcoinu a dalších kryptoměn. Dobře tento proces ilustruje akcionářská struktura online směnárny Coinbase Inc. Během pouhých dvou let se podíl institucionálních investorů do Coinbase zvýšil z jedné čtvrtiny na dvě třetiny.

Cílem společnosti Coinbase je podle jejích vlastních slov vytvořit otevřený finanční systém pro celý svět. To, jak v dnešní době lidé investují, utrácí, šetří a obecně zachází se svými financemi, zůstává těžkopádné, nepřístupné, drahé a regionálně izolované. Zatímco internet proměnil naši společnosti propojením celého světa a umožnil bezproblémovou výměnu informací, finanční systém za rychlostí technologického pokroku zaostává. Je proto třeba vytvořit nový, digitální finanční systém.

V současnosti na platformě Coinbase operuje asi 43 milionů maloobchodních uživatelů, 7000 institucí a 115 000 partnerů ve více než 100 zemích světa. Společnost v roce 2020 utržila hrubé příjmy v hodnotě 1,27 miliardy dolarů, což představuje 40% meziroční růst. Oproti ztrátě 30 milionů dolarů v roce 2019 společnost vloni vykázala 322 milionů dolarů zisku.

Autor: Jozo Perić, hlavní analytik CapitalPanda

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace