WeWork míří na burzu, ale investoři jsou skeptičtí

Společnost WeWork patří k těm start-upům, které (podobně jako například Uber) vzbudily svým ohlášením ohledně primární nabídky akcií na trh obrovský zájem. Tento coworkingový gigant, jehož hodnota byla s podporou Softbank naposledy oceněná na 47 miliard USD, se přitom stejně jako provozovatel alternativní taxislužby nachází v červených číslech.

Informace o IPO We Company, která je známější spíše pod názvem WeWork, vzbudila v řadě investorů velké ohlasy. Kromě toho, že příjmy a ztráty start-upu se v minulém roce zdvojnásobily, generální ředitel společnosti a její spoluzakladatel Adam Neuman se pohybuje v centru pozornosti veřejnosti. Děje se tak hlavně kvůli potencionálním konfliktům zájmů, účetním metodám a rozsáhlým investicím s penězi firmy. 

Podle zveřejněných výsledků hospodaření za rok 2018 se ztráta vyšplhala do výšky 1,9 miliardy USD. Příjmy za totéž období se pohybovaly na úrovni 1,82 miliardy USD. Podle informací, které zveřejnil Business Insider, společnost dluží 18 miliard USD na nájemném. I to je zřejmě jedním z faktorů, proč hledá nový finanční zdroj v podobě prodeje akcií na burze.

Pro představu, příjmy za rok 2017 se pohybovaly na úrovni 866 miliónů USD a ztráta dosáhla 933 miliónů USD. Navzdory tomu, že v roce 2018 firma více než 100 násobně zvýšila tržby, se jí nepodařilo dosáhnout ziskovosti. Naopak, dokonce ještě prohloubila svoji ztrátu.

Společnost však není jediným novodobým start-upem, který má dlouhodobě hospodářská čísla v červených barvách. Podobně na tom není jen Uber, ale také Lyft. V mínusových hodnotách se (kromě několika výjimek) dlouhodobě drží i Tesla.

Olívia Lacenová, xPartners

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace