Sociální obchodování

V současné době v České republice úrokové sazby dosahují historických minim. Sazby spořících účtů padají u všech bank hluboko pod 1 %. V případě, že chce klient banky dosáhnout na vyšší sazbu, musí často splnit několik podmínek. Jediným východiskem je investování. Sazby termínovaných vkladů či podílových fondů však nejsou také příliš příznivé. Hlavním problémem je také to, že několik let investor nemá k prostředkům přístup. Toto mohou být hlavní důvody, proč se řada lidí s volnými prostředky pouští do obchodování „na vlastní pěst“.

Pokud si pokládáte základní otázku, jak a kam investovat, v případě, že investování a obchodu na burzách vůbec nerozumíte, řešením právě pro Vás může být „sociální obchodování“.

Sociální obchodování je nový fenomén v investování.

Svět investování byl vždy spojen s „tajnůstkářství“ mezi všemi účastněnými. Toto však neplatí u sociálního obchodování. Propojení světa investování a sociálních sítí všechna tato tajemství odkrývá.

Sociálním obchodováním se zabývá portál www.socialni-obchodovani.cz, který nabízí veškeré informace o sociálním obchodování, podporu při začátcích v investování s platformou eToro, eBook a další užitečné rady a tipy.

Sociální obchodování nabízí všem uživatelům sledovat a kopírovat obchody jiných investorů. Tento způsob investování láká především mladou generaci, která již plně žije v době sociálních sítí. Sociální investiční sítě tak mají potenciál získat stovky milionů uživatelů. Je to logické. Kdo by nechtěl nahlédnout do světa financí a investic, zhodnotit tak své prostředky a to bez nutnosti kvalifikace, kterou mají profesionální investoři. Bez nutnosti investovat čas a obrovské sumy. Volné prostředky tak může obchodovat na burze i začátečník.

eToro leader v sociálním obchodování

Největší platformou pro sociální obchodování v současnosti s více jak 50 miliony uživatelů je platforma společnosti eToro. Na eToro je možné kopírovat skutečné profesionály na burze, jedním kliknutím a bez nutnosti znalostí, tak obchodovat jako profesionál. Úkolem investora je pouze sestavit si vlastní portfolio profesionálů, kteří pak vše zvládnou za něj.

Unikátnost platformy eToro spočívá také v tom, že šetří Váš čas a osvobozuje Vás od složitostí, kterým rozumí pouze profesionálové. Vy jako investor rozhodujete, kam a kolik svých prostředků vložíte. Každý obchod, který obchodník provede se svými prostředky, se automaticky zkopíruje na Vašem účtu s požadovaným množstvím kapitálu. Tím získáte schopnosti nejlepších obchodníků, aniž bys musel cokoliv znát.

Jak to funguje na eToro?

iconPlatforma eToro netají nic a otvírá se všem s přístupem k internetu. Každý uživatel hned vidí, kdo co nakupuje a prodává. Společnost eToro vystupuje jako market maker. Funguje na základě derivátu známých jako CFD (contracts for difference). Jedná se o pákové investiční produkty, které dovolují uživatelům investovat do pohybu akcie, aniž by ji vlastnili. Na eToro je do současnosti více než 80% pozic uzavřeno v zisku a bylo provedeno přes 200 milionů obchodů.

Portál Sociální-obchodování.cz nabízí také dvoudílný video tutoriál, ve kterém Vás provede platformou eToro a pomůže Vám tak začít obchodovat na eToro.

Sociální obchodování je pro každého?

Jako každé investování, tak i sociální obchodování přináší rizika. Přestože kopírování profesionálů zaručuje, že za Vás na burze vystupuje a investuje člověk, který investicím opravdu rozumí, má za sebou roky úspěchů a zisků, tak i zde však platí pořekadlo: „I mistr tesař se někdy utne.“ a ne vždy lze změny na trhu předpovědět. Samozřejmě i zde platí mít na paměti, že investovat by měl každý pouze prostředky, které si může dovolit ztratit.

Pokud se chcete dozvědět více o sociálním obchodování, navštivte portál www.socialni-obchodovani.cz. Získáte zde veškeré potřebné informace, jak začít, na co si dát pozor a případnou podporu, pokud si nebudete vědět rady.

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
4 Odpovědi k “Sociální obchodování”
  1. Mám s tím poměrně čerstvé cca 3 měsíční zkušenosti, tedy přímo s kopírováním obchodů od poskytovatelů dat. Používám na to xSocials od XTB, ale bude to podobné jako Zulu. Já to beru asi jako testování automatických obchodních systémů. Projdu mraky obchodníků, podle svých parametrů vyřadím ty, co z nějakého důvodu nechci, zbytek pak proberu podle historie jejich obchodů, nastavím jim omezení kolik max mohou prodělat a přejdu k reálnému testování, i během něho pak vyřazuji a upravuji, např včera mi jeden obchodník srazil hranici toho co mohl prodělat, ale protože se mu dařilo tak jsem se nad ním zamyslel a uvědomil si že chyba byla u mne, neboť on obvykle otvírá pět obchodů a jede strategii se záporným RRR tudiž vyžaduje o trochu větší prostor pokud mu to nevychází.
    PS: hlavní výhoda, je to časové nenáročné, proto jsem to zkusil. Nevýhoda: občas zkopírujete i takový obchod který by jste v životě neudělali, a co je asi horší než eliminujete špatné obchodníky je to jako by jste se začínali učit obchodovat, tedy většinou finančně krvácíte a tady si za to ani nemůžete pouze samy.
    Doporučuji se u obchodníků které chcete kopírovat zajímat, zda jsou v zisku dlouhodobě, co obchodují, u XTB si můžete vybrat i jen jeden instrument u obchodníka a kopírovat pouze ten. Dále se podívejte, zda nemá otevřeno mnoho obchodů a zda nejsou v záporu. Pořádně projeďte jeho historii, zejména zda používá Hedge a v jaké míře, kdo to s protipozicemi přehání, toho já neberu. Osobně neberu ani obchodníky, kteří obchody vysedávají, tedy obchodník se 100 obchody bez ztráty je u mne podezřelý a neberu ho.

    • Ondro, díky moc za skvělý komentář, je vidět, že se sociálním obchodováním máš skutečně již nějaké zkušenosti. Budu tedy apelovat na ty, kteří si čtou tento příspěvek. Opravdu vybírejte pozorně, přesně tak, jak píše Ondřej.

      Pouze bych doplnil jedinou věc a to sice to, že i když poskytovatel signálů zadá obchod, který by jste v životě nevzali, naopak má úspěšné obchody, které by jste také nevzali. A nakonec jste to vy, kdo jej zařadil mezi své poskytovatele.

      • Pravda spoustu jejich dobrých obchodů bych neotevřel, protože u některých asi běží automat nebo snad ani nespí a vesele zadávají obchody klidně každé dvě hodiny celí den. Občas máte den kdy téměř nikdo neobchoduje, a pak vám otevře obchod každý v seznamu poskytovatelů ve stejnou chvíli, už se mi stalo že jsem jich musel pár zavřít, abych neriskoval, že mne nějaký významnější pohyb vynuluje, přeci jen je to testovací účet tak na něm moc hotovosti není.

        • Přesně tak.. A to je právě ten problém, který zmiňuji v článku, že to není úplně tak, že ten účet může člověk nechat bez naprostého dohledu. Občas je prostě potřeba se na to podívat a zkontrolovat a udělat nějaký takový zásah.

          Nebo ještě výrazně snížit riziko, ale to člověk také nechce, protože to by se na tom účtě nic nedělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace