IPO měsíce – během jediného dne vzrostly akcie Sezzle o 82 procent

Slibný růstový příběh a vyhlídky na penetraci amerického maloobchodního trhu pravděpodobně přispěli k obrovskému nadšení investorů během prvních dvou obchodních hodin.

Společnost Sezzle Inc. poskytuje e-služby různého charakteru. Nabízí například online služby na čištění oděvů, nicméně najít u ní můžeme i různé platební činnosti. Společnost byla založena v roce 2016 a od té doby zaznamenala neuvěřitelný nárůst zákazníků. Byla také oficiálně uvedena na Australské burze cenných papírů (ASX).

“Nakup nyní a zaplať později” – zlatá horečka nabírá na intenzitě. Sezzle se připojil k rozrůstajícímu se seznamu společností, které bojují o získání tržního podílu v tomto rozvíjejícím se segmentu.

Exponenciální růst společností, které by se daly řadit pod heslo “Nakup nyní a zaplať později”, není příliš překvapivý, jestliže si uvědomíme, že celková hodnota maloobchodních tržeb v USA dosáhla v roce 2018 6 biliónů amerických dolarů.

Média zveřejnila o společnosti slibné informace a její provoz se nadále vyvíjí výrazně pozitivním směrem.

Sezzle se aktuálně může pyšnit partnerstvími, které přesahují více než 5 000 obchodníků. Má také aktivní uživatelskou základnu 429 tisíc lidí, a proto není překvapující, že během prvních pár hodin primárního úpisu akcií zaznamenala společnost 82 procentní cenový růst. Počet aktivních obchodníků se od 31. prosince 2017 do 31. března 2019 zvýšil v průměru o 79,3 procenta.

Sezzle ve druhém čtvrtletí (během června 2019) uskutečnil impozantní prodej v hodnotě až 41,9 miliónů dolarů, což je v porovnání s prvním čtvrtletím v březnu 2018 nárůst o 2 518 procent. S ohledem na takový růst se zdá nepravděpodobné, že omezená provozní historie Sezzle, finanční ztráty, nebo potenciál dalšího zvýšení kapitálu odradí investory.

Sektor “Nakup nyní a zaplať později” stále postupuje kupředu. Potenciální úspěch Sezzle (nebo kteréhokoliv poskytovatele podobných služeb) v této oblasti zdůrazňuje skutečnost, že se zdá nepravděpodobné, aby tento trh ovládl jen jeden, nebo dva klíčoví hráči.

Martin Krištoff, CFDworld

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace

Bonus 30USD ke každému novému účtu

×