IPO měsíce – během jediného dne vzrostly akcie Sezzle o 82 procent

Slibný růstový příběh a vyhlídky na penetraci amerického maloobchodního trhu pravděpodobně přispěli k obrovskému nadšení investorů během prvních dvou obchodních hodin.

Společnost Sezzle Inc. poskytuje e-služby různého charakteru. Nabízí například online služby na čištění oděvů, nicméně najít u ní můžeme i různé platební činnosti. Společnost byla založena v roce 2016 a od té doby zaznamenala neuvěřitelný nárůst zákazníků. Byla také oficiálně uvedena na Australské burze cenných papírů (ASX).

“Nakup nyní a zaplať později” – zlatá horečka nabírá na intenzitě. Sezzle se připojil k rozrůstajícímu se seznamu společností, které bojují o získání tržního podílu v tomto rozvíjejícím se segmentu.

Exponenciální růst společností, které by se daly řadit pod heslo “Nakup nyní a zaplať později”, není příliš překvapivý, jestliže si uvědomíme, že celková hodnota maloobchodních tržeb v USA dosáhla v roce 2018 6 biliónů amerických dolarů.

Média zveřejnila o společnosti slibné informace a její provoz se nadále vyvíjí výrazně pozitivním směrem.

Sezzle se aktuálně může pyšnit partnerstvími, které přesahují více než 5 000 obchodníků. Má také aktivní uživatelskou základnu 429 tisíc lidí, a proto není překvapující, že během prvních pár hodin primárního úpisu akcií zaznamenala společnost 82 procentní cenový růst. Počet aktivních obchodníků se od 31. prosince 2017 do 31. března 2019 zvýšil v průměru o 79,3 procenta.

Sezzle ve druhém čtvrtletí (během června 2019) uskutečnil impozantní prodej v hodnotě až 41,9 miliónů dolarů, což je v porovnání s prvním čtvrtletím v březnu 2018 nárůst o 2 518 procent. S ohledem na takový růst se zdá nepravděpodobné, že omezená provozní historie Sezzle, finanční ztráty, nebo potenciál dalšího zvýšení kapitálu odradí investory.

Sektor “Nakup nyní a zaplať později” stále postupuje kupředu. Potenciální úspěch Sezzle (nebo kteréhokoliv poskytovatele podobných služeb) v této oblasti zdůrazňuje skutečnost, že se zdá nepravděpodobné, aby tento trh ovládl jen jeden, nebo dva klíčoví hráči.

Martin Krištoff, CFDworld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace