Libertex

Hodnocení uživatelů: 1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (8 hlasů, průměr: 3,13 z 5)
Loading...

Sídlo: Svatý Vincent a Grenadiny

Založeno: 1997

Regulace: CySEC

Exekuce: MM, STP

Spread od: 1 pipu
Páka až 1 : 30
Vklad od: 50 $

Poznámka: Tato reference je založena na informacích získaných z webu společnosti a hodnocení uživatelů na zahraničních portálech.

Libertex (původně FX Club) byl založený v roce 1997 a poskytuje své služby ve více než 120 zemích na světě. Sídlo této společnosti se nachází na Kypru, odkud je také tato brokerská společnost regulována ze strany Kyperské komise pro cenné papíry (CySEC).

Co Libertex nabídne svým klientům?

Jedná se v podstatě o klasický market maker broker. Nabízí možnost obchodovat hlavní i exotické měnové páry, komodity, indexy, ETF a další produkty. Výše komisního poplatku začíná na 0,0008% na oblíbeném měnovém páru EURUSD. K obchodování nabízí nejpopulárnější platformu na světě Metatrader 4 a dále platformu Libertex. Tato platforma je určená pro velké klienty. 

Co se týče klientské podpory, vzdělávání nových uživatelů, podpory více mezinárodních jazyků atd., tak v tomto ohledu toho Libertex příliš nenabízí. Zároveň také nenabízí žádné možnosti sociálního obchodování, které je v poslední době čím dál populárnější. 

Žádné spready a poplatky, jen provize

K Libertexu se můžete připojit zdarma a za obchodování se neplatí žádný měsíční poplatek. Tento broker se jako první v oboru rozhodl za obchody účtovat pouze provize. Žádné další poplatky ani spready od nich nebudou účtovány.

Účtované provize se mohou lišit v závislosti na obchodovaném aktivu a objemu obchodu. Například u párů kryptoměn se provize pohybují mezi 0,47% a 2,5%. Provize z akcií se pohybují mezi 0,1% a 0,2%. Pokud o využití služeb Libertexu vážně uvažujete, určitě stojí za přečtení jejich smluvní podmínky, kde naleznete další informace o tom, jak se mění procenta provizí a co tyto změny ovlivňuje.

Ukázkový účet

Libertex poskytuje přístup k demo účtu, kde je nahraných 50 000 GBP, se kterými si můžete vyzkoušet, jestli je jejich platforma vhodná pro váš styl obchodování.

Na webových stránkách Libertex i v jejich aplikaci lze snadno přepínat mezi demo režimem a skutečným režimem, což vám umožní reagovat na rychle se měnící situace na trhu.

100 % bonus zajímavé funkce

Noví klienti obdrží 100% bonus za první vklad. Pro získání tohoto bonusu je potřeba vložit na svůj účet alespoň 100 GBP / EUR. Maximální výše bonusu je 10 000 EUR / £.

Prostřednictvím funkce Správa objednávek můžete sledovat živé nabídky pro každý dostupný nástroj a díky tomu efektivně řídit pohyb svých aktiv. Sekce Živé obchody navíc oznamuje obchodní aktivity ostatních obchodníků, což je zvláště užitečné pro ty, kteří chtějí sledovat trendy nebo zrcadlit obchodní rozhodování druhých. 

Typy účtů

Na rozdíl od jiných online brokerů Libertex oficiálně nenabízí více typů účtů, ale uvádí jen „skutečný“ účet a demo účet.

Po hlubším zkoumání však zjistíte, že profesionální obchodníci mají přístup k pákovým efektům až 1: 600 za předpokladu, že mohou prokázat, že mají značné obchodní zkušenosti nebo pověření.

Je také třeba poznamenat, že v reálném účtu je možné dosáhnout různých úrovní na základě vložené částky. Tyto úrovně jsou následující:

 • Gold status : Obchodníci musí provést vklad ve výši 250 GBP po dobu životnosti svého účtu. Následně jsou odměněni slevou ve výši 3%.
 • GoldPlus status : Obchodníci, kteří vloží 1 450 GBP, obdrží jako odměnu slevu ve výši 4%.
 • Platinum status : Vklady ve výši 1 500 GBP poskytují obchodníkům 20% slevu na provizi a přístup k přednostním výběrům.
 • VIP status : Obchodníci, kteří vloží 5 000 GBP nebo více, mají nárok na 30% slevu na provizi, prioritní výběry a prémiovou zákaznickou podporu.

Žádná vzdělávací sekce ani chat

Nevýhodou Libertexu je jejich mizivá nabídka v rámci vzdělávání. Zákaznická podpora Libertex je sice k dispozici v 11 různých jazycích, ale nenabízí možnost živého chatu. Jejich tým zákaznických služeb se to snaží vynahradit tím, že obvykle odpoví na váš dotaz do hodiny.

Shrnutí recenze společnosti Libertex

Libertex je typický broker typu Market Maker, což nemusí vyhovovat každému, ale oproti ostatním brokerům podobného typu zde neplatíte žádný spread. 

Jako jeden z nejvýznamnějších online brokerů na světě má Libertex co nabídnout nováčkům, příležitostným obchodníkům i zkušeným profesionálům. Úrovně provizí jsou atraktivní a efektivní rozhraní umožňuje pružně reagovat a usnadňuje rychlé obchody.

Libertex ale bohužel nemá k dispozici žádné dobré vzdělávací nástroje a nenabízí pro své klienty zákaznickou podporu ve formě chatu. Také vás mohou překvapit poplatky za některé způsoby vkladu či výběru.

Hlavní výhody brokera:

 1. Regulovaný broker

 2. Nizký minimální vklad

 3. Autochartist zdarma

 4. Platforma Metatrader 4

 5. Umožňuje obchodování bez úroků (islámský účet)


Hlavní nevýhody brokera:

 1. Možnost vkladu pouze v USD

 2. Nenabízí žádné metody sociálního obchodování

 3. Nepodporuje češtinu

 4. Poměrně vysoký spreadPorovnání s podobnýni forex brokery

Libertex
Alpari
Pepperstone
FP Markets
Exekuce:MM, STPECNECN, NDDSTP, ECN, DMA
Rok založení:199719982010
Regulace:CySECFCACySEC, BaFIN, SCB, CMA, DFSA, FCAASIC, CySEC
Spread od:1 bodu0.8 bodu0 bodu0 bodu0 bodu
Páka:30 : 1 1000 : 1 30 : 1 500 : 1
Minimální vklad:50 USD 100 USD
Hodnocení:3.13 / 5 3.86 / 5 4.29 / 5 4.13 / 5
Zobrazit >Zobrazit >Zobrazit >Zobrazit >Zobrazit >Máte zkušenosti s Libertex? Neváhejte a podělte se o ně s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace