Německé banky ztratily od svých maxim více než 90 procent hodnoty

Během tohoto týdne zaznamenala druhá největší banka v Německu čtvrtý po sobě jdoucí pokles v oblasti tržeb. Provozní zisk klesl ve druhém čtvrtletí o 17,5 procenta na úroveň 298 miliónů EUR (oproti předcházejícímu čtvrtletí). V minulém roce šlo o zisk 401 miliónů EUR za stejné období. Příjmy ve druhém čtvrtletí klesly o 2,2 procenta na 2,1 miliardy EUR, což bylo mírně nad očekávání analytiků.

Druhý největší poskytovatel půjček v Německu se od začátku roku snažil o fúzi s největší německou bankou, která se stejně tak utápí v problémech – Deutsche Bank. Fúze ale skončila neúspěšně.

Akcie Commerzbank zažily svůj vrchol v roce 2007, těsně před splasknutím bubliny s nemovitostmi, kdy se obchodovaly za 300 EUR za akcii. Její akcie od té doby klesly o více než 95 procent a aktuálně se obchodují na úrovni 5.25 EUR. Za poslední dva týdny si odečítá přes 17 procent. Nachází se tak na úrovních z roku 2016 a pokud tyto úrovně prorazí, bude testovat další, nová minima.

Ani hlavní konkurent – Deutsche Bank – na tom není zrovna nejlépe. Její akcie se obchodují za 6.7 EUR za akcii a od svých maxim ztratila více než 90 procent hodnoty. Bankám klesají zisky i díky příliš uvolněné měnové politice, a to hlavně díky nízkým sazbám. Uvidíme nyní další pokles, nebo se banky konečně vzpamatují?

Patrik Mackových, TopForex

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace