Pohyby na burzách dokazují disrupci tradičního bankovnictví

Trhy v posledních měsících stále důrazněji dokazují, jak tradiční bankovní sektor podléhá disrupci, a to nejen díky technologickým gigantům, z nichž naposledy přišel Facebook s plánem vlastní měny. Hi-tech mánie totiž dává příležitost najít na trhu prostor i dravým hráčům z oboru spotřebitelských financí.

Německá společnost Wirecard AG kótovaná na burze cenných papíru ve Frankfurtu, která dosahuje tržní kapitalizace téměř 19 miliard EUR, se za poslední tři roky řadí mezi leadery technologické “větve” v consumer finance. Jde o jednoho z předních světových nezávislých poskytovatelů outsourcingu a white lable pro elektronické platební transakce. Pro své zákazníky poskytuje software pro stále více rozšířené internetové platby, zpracovatelské služby, ale také i zabezpečení před podvody.

Wirecard disponuje širokým spektrem uživatelů – produkty společnosti využívá více než 300 tisíc obchodníků.

Společnost pravidelně naplňuje a překonává očekávání analytiků a investorů svým exponenciálním růstem, ať už se jedná o tržby, které za poslední tři kalendářní roky vykázaly růst v průměru více než 35 % ročně, ale i zisků, které za stejné období v průměru rostly o více než 35 % za rok. Podobný růst se očekává i po ukončení aktuálního kalendářního roku. 

Tržby na akcii – graf růstu

Zdroj: Bloomberg Terminal

Tržby – graf růstu

Zdroj: Bloomberg Terminal

Za dlouhodobě kladnými výsledky je především “obrovský” rozvoj sektoru Consumer Finance, který patří mezi nejrychleji inovující sektory. Celá oblast digitálních plateb je stále v počátečním stádiu. Z toho důvodu se společnost chystá expandovat do rychle se rozvíjejících asijských oblastí, a to především v odvětví digitálních plateb, kde spotřebitelé čím dál více využívají své chytré telefony jako nástroj pro realizování plateb u obchodníků.

Cena akcií společnosti se obchoduje přibližně za 150 EUR za akcii. Analytici renomovaných bankovních domů předpokládají, že se v průběhu 12 měsíců dostane na úroveň v průměru zhruba 190 EUR, což představuje nárůst o více než 25 procent. Bankovní giganty jako například Barcalys a Berenberg vnímají ceny akcii v tomto dvanáctiměsíčním horizontu ještě optimističtěji, než je průměr – konkrétně na úrovních 200 a 210 EUR za jednu akcii. Pozitivní vyhlídky ale nejsou jediným lákadlem. Společnost vyplácí lukrativní dividendu, jejíž čistá hodnota za posledních pět let dosáhla 10,76 procenta.

Zdroj: Investing.com

Růst ceny akcií společnosti od začátku měsíce mírně zpomalil. Při vyšší aktivitě “býčích” účastníků trhu v nejbližších dnech by mohla hodnota uzavřít cenový “gap” okolo úrovně 160 EUR za akcii, který byl vytvořený 29. května 2019. Po dosažení úrovně kolem 160 EUR za akcii můžeme očekávat testování a následné přeřazení lokálního cenového “high” z 28. května 2019.

Martin Krištoff, CFD World

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace