Zisky ze solární velmoci poputují i českým investorům

Skupina Solek vyčleňuje prvních jedenáct projektů pro kanadský fond Carbon Free, se kterým před půldruhým rokem uzavřela obří smlouvu na dodávky solárních elektráren v Chile. Celkový plán na výstavbu 250 MW vedle Kanaďanů zahrnuje také nejméně 100 MW ve prospěch především českých investorů, a proto tento objem ve fotovoltaických elektrárnách vloží do fondu SOLEK SICAV.

Fotovoltaika

Fond kvalifikovaných investorů SOLEK SICAV nabízí investorům vložit od částky jednoho milionu korun prostředky s doporučeným optimálním investičním horizontem 5 let při jeho očekávaném výnosu 27,6 – 31,9 %, tedy ročně s výnosem 5 – 5,7 %. Do konce května fond aktuálně nabízí možnost investice bez vstupního poplatku, za který si emitenti běžně účtují až 3%.

U projektů určených pro SOLEK SICAV se očekává 60 – 70% podíl bankovního financování. Jsou také v plánu akvizice projektů fotovoltaických elektráren a to nejen v Chile, ale i v dalších latinskoamerických zemích, kde rozvíjející se ekonomika dovolí perspektivně investovat. Projekty fondu budou mít zajištěn provoz a údržbu od společnosti Solek, která elektrárny navrhuje a staví již 10 let.

Solek od svého prvního realizovaného projektu solární elektrárny v roce 2010 prošel rychlým rozvojem. V současné době se zaměřuje na Latinskou Ameriku, své největší projekty realizuje v Chile, kde už připojila k síti prvních pět projektů. Chile je se svými optimálními osvitovými podmínkami i právním prostředím považována za světovou solární Mekku pro investory.

Zdroj: Solek

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace