Ceny ropy nejisté s klesající těžbou a rostoucími případy COVID na obzoru


Ceny ropy byly nejisté, jelikož obchodníci zvažují masivní omezení těžby v Mexickém zálivu a USA. Děje se tak kvůli tropickým bouřím Marco a Laura a nárůstu případů koronaviru v Asii a v Evropě.


„Skok z minulého týdne v počtu vrtů v USA a smíšené údaje o nemoci COVID-19 mají tento týden tlumený negativní dopad na ropu, částečně kvůli možnému působení dvou hurikánů, které se pohybují v oblasti pobřeží Mexického zálivu v USA,“ řekl Stephen Innes, hlavní stratég pro globální trhy v AxiCorp.

Ropná plošina

Energetické společnosti v pondělí omezily těžbu v rafineriích na pobřeží Mexického zálivu poté, co zastavily 82 % produkce ropy na moři v této oblasti. Stalo se tak s ohledem na ojedinělou hrozbu dvou bouří v klíčových ropných oblastech v Spojených státech, kam může tento týden přinést dny plné silných dešťů a silného větru. Výrobci v Mexickém zálivu snížili produkci o více než 1,5 milionů barelů za den, tedy téměř 14 % produkce celé země.


Evropa také zaznamenává nárůst počtu případů koronaviru, zatímco první dokumentovaný případ opakované infekce COVID-19 u člověka byl zaznamenán u muže v Hongkongu, který virus znovu chytil přibližně čtyři měsíce po první infekci.

Jožo Peric, CapitalPanda

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace