Čína rozšířila seznam kontrolovaných vývozů

Nejnovější přírůstky do čínského seznamu kontrolovaných technologických exportů by mohly narušit širokou škálu průmyslových odvětví a zvýšit pravděpodobnost, že by někteří globální technologičtí giganti mohli oddělit své čínské aktivity od ostatních. Nový seznam technologií s vývozními kontrolami oznámen 28.srpna byl nevítaným překvapením.

Podle agentury Reuters by poslední přírůstky do čínského seznamu kontrolovaných technologických vývozů nemusely potěšit širokou škálu průmyslových odvětví a mohly by zvýšit pravděpodobnost, že někteří globální technologičtí obři vyčlení jejich čínské aktivity. Nový seznam technologií s vývozními kontrolami oznámen 28.srpna byl nevítaným překvapením pro již nejistý průmysl kvůli obchodnímu napětí mezi Čínou a Spojenými státy.

Tento krok byl původně vnímán jako způsob, jak dát Pekingu slovo při prodeji video aplikace TikTok, ale poradci čínských a zahraničních firem říkají, že potenciální následky mohou jít ještě dál. „Pravidla byla překvapením pro mnohé na trhu a v technologickém průmyslu je v současnosti již dost napětí“, řekl Alex Roberts, právní zástupce v advokátní kanceláři Linklaters v Šanghaji.

Kromě doporučovacích algoritmů, jako jsou ty, které používá společnost TikTok vlastněná společností ByteDance, obsahuje nový seznam „částečně omezených exportů“ technologie dronů a kybernetické bezpečnosti, software pro rozpoznávání hlasu a software pro skenování rukopisu.

Jozo Peric, CapitalPanda

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace