Co je to stop loss?

Odpověď na otázku, „Co je to stop loss?“, je velmi jednoduchá. Stop loss je jeden ze základních příkazů v každé obchodní platformě. Jedná se o výstupní příkaz z pozice na předem definované hodnotě. Tím, že si tuto hranici definujeme, omezujeme svoje riziko na trhu a chráníme tak svůj kapitál. Jednoznačné pravidlo zní, že každý by měl používat stop loss příkaz. Pokud se jej obchodník rozhodne nepoužít, riskuje v případě neočekávaných pohybů velké procento svého kapitálu. Využitím stop lossu toto riziko omezuje.

Základní druhy stop lossu

  1. Logický – Výstupní stop loss příkaz je umístěn na základě formace v grafu, často v závislosti na klouzavých průměrech, podporách a resistencích či trendových liniích
  2. Procentuální – Výstupní příkaz je určen na základě procentuální ztráty účtu.
  3. Trailing stop loss – Sledující stop loss, příkaz, který se pohybuje v určité vzdálenosti od trhu.

Ukázky jak zadat stop loss pokyn

Na první pohled by se mohlo zdát, že tento příkaz vždy musí končit ve ztrátě. Není to však pravda, protože výstupní Stop Loss signál může skončit i na nule, nebo dokonce v zisku. Proč tomu tak je, si vysvětlíme u speciálních typů stop lossů – trailing stopu (TS), a break even pointu (BEP).
Pozice stop lossu vždy závisí na typu obchodního příkazu. Pro nákupní příkazy je SL vždy níže, než je aktuální trh (obr. 1), pro prodejní příkazy pak naopak výše (obr. 2).

Zdroj: wikipedia

Přečtěte si recenze vybraných forexových brokerů:

Ohodnoťe náš článek:

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace