Možný výprodej amerických akcií je na spadnutí

Očekává se, že pokles výnosů amerického benchmarku 10YT a měnového páru USD / JPY se projeví na americkém akciovém trhu výprodejem v horizontu druhé poloviny tohoto týdne nebo začátkem příštího týdne.

Hlavní americké banky zveřejní v pátek výsledky a zahájí sezónu hospodářských výsledků za Q1 2019; trh předpovídá první čtvrtletní pokles tržeb za téměř tři roky.

Americké akcie jsou v rally a blíží se k předchozím maximům, převážně kvůli nižšímu riziku růstu úrokových sazeb a rizikové prémii více, než díky jasnému výhledu růstu.

Očekává se, že Fed zůstane akomodativní, a bude tak vytvářet prevenci proti pull backu amerických akcií a výnosové křivce UST. Mezinárodní měnový fond v úterý uvedl, že globální ekonomika zpomaluje více, než se očekávalo a že prudký pokles by mohl vyžadovat, aby svět koordinoval stimulační opatření.

Ve svém posledním zveřejněném „Světovém ekonomickém výhledu“ Fond uvedl, že světová ekonomika v letošním roce poroste o 3,3 procenta oproti lednové predikci 3,5procentní expanze. Je to potřetí během šesti měsíců, kdy MMF snížil svůj výhled, s varováním před vysokou pravděpodobností dalšího snížení predikce.

Americký prezident Donald Trump navíc v úterý oznámil, že USA zavedou tarify na produkty z EU ve výši 11 miliard USD, což vyvolává obavy z eskalace obchodního sporu mezi USA a EU.

Lze čekat, že zahraniční investoři budou i nadále „vlévat“ aktiva do regionu, aby dosáhli vyšších výnosů – dovish tón Fedu – a že budou podporovat měny na asijských rozvíjejících se trzích. Out flow z USA a In flow na rozvíjející se trhy bude zřejmě i nadále pokračovat, zejména s nezměněným risk appetitem vůči čínským aktivům.

Tomáš Krejčí, eTrader

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace