Akcie Tesly hlásí opět zelenou

Po dlouhých měsících, kdy byla společnost Tesla v „nemilosti“ investorů kvůli obavám o dodávky a uspokojování poptávky zákazníků po modelech značky se zdá, že se konečně dokázala odrazit od nejnižší hodnoty za tři roky. Akcie společnosti opět míří do zelených čísel. Důvodem optimismu, který táhne akcie firmy na kapitálových trzích nahoru, jsou pozitivní výsledky za druhý kvartál 2019.

Prvotní impulz přišel již před pár dny, když Elon Musk na valném shromáždění uvedl, že hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku by mohly překonat rekord. Zpráva poté vyhnala akcie směrem nahoru o 26 procent v průběhu dvou obchodních dní.

V druhé polovině uplynulého týdne se ukázalo, že nešlo jen o snahu uspokojit investory a veřejnost. Po zveřejnění výsledků je jasné, že se Tesle podařilo dodat o 51 procent vozidel více, než v 1. čtvrtletí. Konkrétně se jednalo o 95 200 elektromobilů. Tesla dokonce překonala rekordní počet z posledního čtvrtletí roku 2018, kdy se podařilo umístit na trh 90 700 kusů vozidel. Reakce na kapitálových trzích na sebe nenechala dlouho čekat a akcie společnosti vzrostly o 8 procent.

Poté co Tesle v 1. čtvrtletí 2019 klesl odbyt o 31 procent a společnost vykázala ztrátu ve výši 702 miliónů USD, je nyní logické, že se Musk snaží uspokojit investory a přesvědčit je, že poptávka po modelech značky je stále vysoká a firma ji dokáže efektivně pokrýt.

Akcie společnosti v průběhu roku 2019 poměrně prudce ztrácely na hodnotě. Od úrovně kolem 179 USD za akcii, se odrazily začátkem června. V průběhu posledního měsíce si po pozitivních zprávách připsaly 31 procent a během čtvrtečního obchodování se pohybovaly na hodnotě kolem 235 USD za akcii. Pro srovnání – ještě v polovině prosince 2018 se cena pohybovala kolem 377 dolarů za akcii.

Vývoj akcií Tesla

Tesla se tak po dlouhých měsících v červených číslech a sérii negativních zpráv ohledně nedodržování výrobních termínů, změnách ve vedení, Muskových provokativních tweetech a negativních komentářích ze strany analytiků z Morgan Stanley (a nebo Loup Ventures) opět dostává do hledáčku investorů. A pokud si svoji současnou pozici a výrobní nastavení udrží, může představovat zajímavé aktivum v portfoliu každého investora.

Olívia Lacenová, xPartners

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Chcete snížit poplatky z obchodování? Registrujte se!

Navigace