Tesla atakuje nová historická maxima

Tržní kapitalizace společnosti TESLA, která se proslavila výrobou elektromobilů, už téměř dosahuje hodnoty jako General Motors (GM) a Ford dohromady.

Tesla 7.1.2020 otevřela novou výrobní továrnu v Číně. Uvedení nového Modelu Y doprovázel generální ředitel spolčenosti Elon Musk tancem na pódiu a akcie firmy na burze si připsaly přibližně 4%.

Hodnota společnosti po tomto provedení uzavřela úterní obchodní den na svých nových historických maximech, konkrétně na úrovni 469,06 dolarů za akcii, což představuje pro společnost strop trhové kapitalizace na úrovni 84,5 miliard dolarů. Pro ilustraci – je to jen přibližně o 2 miliardy dolarů méně, než dosahuje hodnota automobilek General Motors a Ford dohromady.

Elektrické vozy jsou budoucnost, kterou GM a Ford nedokázali využít. Kromě toho v Číně roste podnikaní společnosti Tesla. Mezitím společnost GM zaznamenala dvojciferný pokles prodejů v zemi a očekává se, že Ford zveřejní podobný scénář.

Mnoho kritiků nyní společnosti Tesla predikuje býčí vyhlídky. Rovněž sentiment obchodníků, kteří „shortují“ akcie Tesly, se změnil. 

Společnost uvedla, že ve čtvrtém kvartálu uplynulého roku dodala rekordních 112 000 automobilů a překonala tak všechna očekávání analytiků. Automobilka navíc vykázala v roce 2019 přibližně 367 500 globálně prodaných automobilů, což představuje o 50 % víc než v předcházejícím roce.

Martin Krištoff, CFDWorld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace