Poptávka po oceli v EU klesla v prvním čtvrtletí o 12%

Spotřeba oceli v Evropské unii se v prvním čtvrtletí meziročně snížila o 12 %, protože pandemie COVID-19 zhoršila již tak nepříznivé vyhlídky, o čemž informovala průmyslová skupina Eurofer. Koronavirová krize se pravděpodobně projeví více ve druhém čtvrtletí, protože opatření související s uzavřením jednotlivých ekonomik začaly až v posledním měsíci čtvrtletí.

Evropská asociace ocelářství (Eurofer) v červnu odhadovala, že poptávka po oceli se od března snížila přibližně o 50 %, protože průmyslová odvětví, jako jsou automobiloví výrobci, zavřeli továrny.

„Pandemie koronaviru evropskému ocelářství způsobila vážné škody v celém sektoru dokonce i jeho hodnotovým řetězcům,“ uvedl generální ředitel Eurofer Axel Eggert.

12% pokles spotřeby oceli v 28 členských státech EU v prvních třech měsících roku na 37,6 milionu tun byl jen o něco více než 10,8% pokles v posledním čtvrtletí minulého roku.

Evropský ocelářský průmysl čelil již loni těžkým podmínkám v důsledku poklesu výrobního sektoru kvůli obchodnímu napětí a nejistotám v souvislosti s odchodem Británie z EU.

V červnu Eurofer kritizoval EU za to, že ve svých opatřeních na ochranu ocelářského průmyslu provedla pouze skromné ​​změny a odmítla výzvy průmyslu na snížení dovozních kvót s cílem odvrátit potenciální přebytek.

Eurofer uvedl, že dovoz ze třetích zemí klesl v prvním čtvrtletí o 20 % po poklesu o 24 % v posledních třech měsících roku 2019.

Martin Kristoff, CFDWorld

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd (Zatím nehodnoceno)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Hledáte broker s nejnižšími poplatky?

Navigace